MASKİ’yle Taşkın Riskine Son
MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’nden geçen derede temizlik çalışması gerçekleştirerek taşkın riskini ortadan kaldırdı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, taşkın riski yüksek olan dereleri düzenli aralıklarla temizleyerek önceden önlem alıyor. Bu kapsamda, Yunusemre ilçesi Barbaros Mahallesi’nden geçen derede temizlik çalışması yapıldı. Özellikle mahallede yer alan pazar yerinin olduğu noktada düzenli olarak temizlik yapan ekipler, yaptıkları çalışmayla mahalle sakinlerinin can ve mal güvenliğini kontrol altına aldı. Taşkın riski oluşturan noktalarda belirli aralıklarla yapılan çalışmalar ile dere yataklarının vatandaşlar için sorun teşkil etmesinin önüne geçiliyor.
MASKİ önceden önlem alıyor
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, yüksek taşkın riski taşıyan dere yataklarının sürekli olarak gündemlerinde yer aldığını ifade ederek, bu noktalarda düzenli olarak temizlik çalışması gerçekleştirdiklerini ifade etti. Genel Müdür Yardımcısı Başaran, “Barbaros Mahallesi, ekiplerimizin düzenli olarak çalışma yaptığı bir nokta. Özellikle mahallede bulunan pazar yerinin olduğu noktayı temizliyoruz. Derenin o noktasında çok fazla malzeme birikimi yaşanıyor. İdare olarak yağışlı havalarda pazar alışverişine giden vatandaşlarımızın her hangi bir tehlike yaşamasının önüne geçiyoruz. İdare olarak önceden aldığımız önlemler ile vatandaşlarımızı koruma altına alıyoruz” dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5

banner36