Büyükşehir’den Büyüksümbüller Mezarlığına İstinat Duvarı

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Yunusemre ilçesi Büyüksümbüller Mahallesi Mezarlığı’nda yapımı devam eden istinat duvarı çalışmalarını yerinde inceledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı ekipleri, Yunusemre ilçesi Büyüksümbüller Mahallesi Mezarlığı’nda istinat duvarının yapımına başladı. Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de, Mezarlıklar Dairesi Başkanı Serpil Çakır ve şube müdürleri ile birlikte yapımı devam eden istinat duvarının çalışmalarını yerinde inceledi. Büyüksümbüller Mahallesi halkının da katıldığı yapım çalışmalarında personele kolaylıklar dileyen Genç, yaklaşık iki hafta içerisinde istinat duvarının tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.
Mezarlıklarda Yoğun Bir Şekilde Çalışılıyor
Manisa il genelinde bin 88 mahallede tescilli 2 binin üzerinde toplamda da 4 bini aşan mezarlığın olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, “Tescilli olan mezarlıkların tümünde tabelalarımızı yaptırdık. Bunun yanı sıra periyodik olarak ot biçme, ilaçlama, bakım ve onarım çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Büyüksümbüller Mahallesi ziyaretinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, mahalle mezarlığında bir kayma olduğunu tespit edip, herhangi bir sorunun yaşanmaması için burada bir istinat duvarı yapılmasının talimatını verdi. Biz de kendi bünyemizdeki ustalarımız ve işçi kardeşlerimizle yaklaşık 72 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğe sahip ve 250 metrekarelik taş duvar örmeye başladık. Diğer taraftan da mezarlığın girişine bir kapı da yaptıracağız. Vatandaşlarımızın geçmişlerini yad etmek için geldikleri kabir ziyaretlerinde daha rahat dua etmeleri için çalışıyoruz. Halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallelerinde mezarlık duvarının yanında sıcak asfalt ve altyapı çalışmalarını da aldıklarını ve kendileri için oldukça önem taşıyan bu hizmetlerin mutluluğunu yaşadıklarını belirten mahalle sakinleri de Başkan Cengiz Ergün’e ve ekiplerine teşekkür etti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol