Başkan Ergün Yunusemre’ye Yatırımları Anlattı
MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yunusemre Muhtarlar Derneği Yönetimi ve ilçede görev yapan 31 mahallenin muhtarlarını makamında ağırladı. Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje ve yatırımlardan duydukları mutlulukları ve teşekkürlerini ileten heyet; Başkan Ergün’den planlanan projeler hakkında bilgiler aldı. 
Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan ve yönetimi öncülüğünde, ilçede görev yapan 31 mahallenin muhtarı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2014 yılından başlayan süreç itibariyle ilçeye saymakla bitmeyecek projeler kazandırdığını belirten heyet, Başkan Ergün’e pasta sürprizi de yaptı. Dernek Başkanı Bedriye Pehlivan ayrıca hizmetlerinden dolayı Başkan Ergün’e muhtarlar derneğinin rozetini de taktı. 
Başkan Ergün’den Yeni Yıl Müjdeleri
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, istişarelerle geçen ziyarette, konuklarının sorularını içtenlikle yanıtladı. Muhtarların istek ve taleplerinin notunu da alan Başkan Ergün, her mahalleyle ilgili planlanan projeleri de müjdeledi. MASKİ tarafından hazırlanan 154 Mahalle Projesi kapsamında Yunusemre ilçesinde 16 mahallenin altyapı projelerinin hazırlandığını belirten Başkan Ergün, ilgili mahallelerinin altyapılarının sil baştan yenileneceği ve sağlıklı bir sisteme kavuşturulacağını dile getirdi. 
Mesafeler Kısalıyor, Ulaşım Hızlanıyor
Manisa merkezindeki ve ilçelerdeki ulaşım çalışmalarından da bahseden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Nasipse 2018 yılının ikinci yarısında elektrikli otobüslerimiz de Manisa’da hizmet vermeye başlayacak. Bunu buradan açıklayayım. Bu otobüslerin devreye girmesiyle, artık iki nokta arasındaki ulaşım daha kısa ve direkt olacak. Örneğin merkezde 45 dakikalık bir güzergâh 25 dakikaya düşecek. Bunların da planlamasını yapıyoruz. Tüm çalışmalarımız, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için” diye konuştu.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol