Turgutlu’da Sürücülerin Kâbusu Sona Eriyor
Başkan Ergün, ilçe kamuoyunun yıllardır özlemle beklediği dev yatırımın tamamlanmasıyla birlikte trafik akışının rahatlayacağını ve vatandaşların güven içerisinde ulaşımlarını sağlayacaklarını belirtti.

Turgutlu’da trafik kazalarının önüne geçilmesi, can ve mal kaybının en aza indirgenmesi amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir-Ankara karayolu olarak bilinen D300 (E96) karayolu üzerinde yapımı başlanan kavşak projesinde çalışmalar hızla devam ediyor. Hummalı bir şekilde yürütülen çalışmaları Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir ve ilgili şube müdürleri ile birlikte inceledi. Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, dev yatırımda çalışmaların planlanan şekilde devam ettiğini belirterek,” 750 tane fore kazığın imalatı tamamlandı. Bir yandan da kullanılacak olan beton imalatların yapımı devam ediyor. Yakında kazı çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Projenin önemini belirtti

Projenin ilçe için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Başkan Ergün,”  Vatandaşlarımızın yıllardır özlemini çektiği kavşak projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Projemizin tamamlanmasıyla birlikte mevcut güzergahta hem trafik akışı rahatlayacak, hem de vatandaşlarımız güven içerisinde ulaşılmalarını sağlayacak” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol