Turgutlu’da Bahar Şenliklerle Karşılandı
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirini, bu yıl 7.si düzenlenen Osmancık Etkinlikleri ve Keşkek Gününe katıldı. Osmancık Mahallesinde düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne olurken, etkinliklerde konuşan başkan Şirin “ Hıdrellezi karşıladığımız böylesi güzel bir günde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum”dedi.
7. Osmancık Etkinlikleri ve Keşkek Günü, 7 Mayıs pazar günü Osmancık Mahallesinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Etkinlik programına Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammet Evren, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende ilk olarak Şehitlerimiz ve Çiftçilerimizin Bereketli bir meyve sezonu geçirebilmesi için Mevlid-i Şerif okundu. Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Turgay Şrin “Geleneksel 7. Osmancık Etkinlikleri ve Keşkek Günü’ne hepiniz hoşgeldiniz. Öncelikle Hıdrellezi karşıladığımız böylesi güzel bir Pazar gününde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.Turgutlumuz’un 61 mahallesi birbirinden güzel, Osmancığımız da yaşattığı geleneği, göreneği, kültürel zenginlikleriyle kısacası bizi bir yapan güzel meziyetleriyle her geldiğimizde dostluklarımızı pekiştirdiğimiz, sıcaklığı ve samimiyeti yaşadığımız mahallelerimizden biri. Turgutlumuz’un incisi, meyveciliğin diyarı Osmancık Mahallemiz bugün değerli protokol üyelerimizle, muhtarlarımızla, sevdiğimiz dostlarımızla, ailelerimizle şenlik havasına bürünmüş. Bundan mutluluk duymamak mümkün değil. Değerli Muhtarımız, Manisa Yörük Beyimiz Salim Çetin ve azalarının önderliğinde geçtiğimiz 6 yıldır olduğu gibi bu yıl da bu güzel atmosferde birliğimizi, beraberliğimizi, sevgimizi pekiştiriyoruz.
Bu anlamda Türk Kültürünü yaşatan, gelenek ve göreneklerimizi sürdürerek gelecek nesillerimize çok büyük bir yatırım yapan çok değerli Osmancık halkımıza teşekkür ediyorum. Meyve diyarı Osmancık’ta bir yandan bağıyla bahçesiyle uğraşan vatandaşlarımızın sosyal yaşamının da böylesi rengarenk olması Turgutlumuz’un farkını ortaya koymaktadır. Ne mutlu ki 7’den 77’ye buradayız. Bu güzel havanın, bu güzel dostluklarımızın, bu güzel geleneksel mutfağımızın tadını çıkarıyoruz. Şanlı Türk Bayrağımızın altında yaşamaktan gurur duyan, bereketli topraklarımızın nimetlerine şükreden her bir vatandaşımızdan Allah razı olsun, bizleri buluşturan Rabbime şükürler olsun”dedi.
Ardından Halk Oyunları ve Bağlama kursularında başarıları olan öğrencilere belge takdim edilirken,Turgutlu Belediyesi Halk Oyunları ekibi yöresel oyunlardan oluşan bir gösteri sergiledi. Anneler Günü nedeniyle dağıtılan hediyelerin ardından Hıdrellez Şenlikleri düzenledi. Türk Halk Müziği sanatçılarının verdiği konserin ardından şenlik kapsamında karılan Keşkek protokole ve gelenlere ikram edildi. Renkli görüntülerin oluştuğu şenlikte, Başkan Şirin konuklar ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirirken, mutluluklarına ortak oldu.
 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol