Turgutlu Hamsiye Doydu
Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mümtaz Kahya, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ile birlikte bu sene 8’incisi düzenlenen Turgutlu Hamsi Festivali’ne katılarak, hemşeri derneklerine destek verdi.
Turgutlu Mimar Sinan Parkı’nda bu sene 8’inci düzenlenen Hamsi Festivali’nde kilolarca hamsi vatandaşlara ikram edildi. Kemençelerin çaldığı horonların oynandığı Hamsi Festivali’ne Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mümtaz Kahya, Genel Sekreter Yardımcıları Yılmaz Gençoğlu, Mustafa Genç, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turhan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, ilçe kaymakamları ve savcılar ile Turgutlu ve Karadenizli vatandaşlar katıldı.
Kemençe Sesleri Renk Kattı
Festivalin açılış konuşmasını yapan Turgutlu Karadenizliler Derneği Başkanı İbrahim Uzun’un konuşması ardından Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanvekili Mümtaz Kahya ve Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer birer konuşma yaparak, festivalin önemine ve bu tür etkinliklerin birleştirici gücüne vurgu yaptı. Yapılan konuşmaların ardından çalınan kemençe eşliğindeki Karadeniz müzikleri ile başta Turgutlu Kaymakamı Uğur Turhan olmak üzere protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından horon oynandı. Oynanan oyunların ardından Turgutlu Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne geçen protokol üyeleri burada bir süre sohbet ettikten sonra Turgutlu Karadenizliler Derneği Başkanı İbrahim Uzun tarafından Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mümtaz Kahya’ya katılımından ve desteklerinden dolayı çiçek takdim edildi.

Anahtar Kelimeler:
turgutlu hamsiye doydu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol