Türkiye şampiyonlarına alkış yağmuru
Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş ve personeli, Ankara Sincan’da düzenlenen Türkiye Badminton Şampiyonasında 9-11 yaş altı minik kızlarda Türkiye şampiyonu olan Selendi Belediyespor’un sporcularını ağırladı. Belediyede alkışlarla karşılanan şampiyon sporcular çiçeklerle karşılandı.
Selendi Belediyespor minik kızlar badminton takımının şampiyon sporcuları Selendi belediye binası önünde Başkan Nurullah Savaş, Başkan yardımcısı Aşkın Akkoç, Büyükşehir Selendi Koordinatörü İbrahim Kara, daire müdürleri, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanları tarafından coşkuyla karşılandı. Alkış yağmuruna tutulan sporculara Başkan Savaş önce boyunlarına çiçek takıp daha sonra da çiçek verip alınlarından öperek kutladı.
Ankara Sincan’da yapılan Türkiye Şampiyonasına katılan 9 kişilik sporcu kafilesinde Minik Kızlarda Ravza Bodur tüm rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya kazanırken, Ravza Bodur ile Tuğçe Damar çift kızlarda Türkiye ikincisi, tek erkeklerde Mehmet Koçdemir de Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazanmıştı. İlçeye dönmesinin ardından şampiyon sporcular Hocaları Zeliha ve Okan Demir ile birlikte kendilerine destek veren Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ı ziyaret ederek madalya ve kupalarını Başkan Savaş’a hediye etti.
Başkan Nurullah Savaş burada yaptığı konuşmasında, “Şampiyonları karşılananın mutluluğunu yaşıyoruz. Beklentimiz şampiyonluktu. Bunu da genç sporcu kardeşlerimiz yerine getirdi. Kendilerini kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum. Desteğimiz devam edecek. Yeter ki onlar istesin. Selendi ve Manisa’mızı en iyi şekilde temsil ediyorlar, alkışı hak ediyorlar. Onlarla gurur duyuyorum.” dedi.
Sporcular da disiplinli çalışmanın ve Selendi halkının dualarıyla ilçeye şampiyon olarak döndüklerini ve başarılarının artarak devam edeceğini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol