Şehzadeler ve Yunusemre’de Taşkın Derdine Son
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelinde olduğu gibi Manisa merkezde de yaptığı çalışmalarla vatandaşın sıkıntılarına son veriyor. Bu kapsamda, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerine bağlı 19 mahallede dere ıslah ve korkuluk çalışmalarıyla birlikte 12 mahallede 94 adet menfez ve 58 mahallede 56 kilometrelik dere temizliğine imza attı. Çalışmalar ile Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde ikamet eden vatandaşlar rahat bir nefes aldı.
Dere ıslahları sayesinde sağlıklı su akışı sağlandı 
MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerine bağlı Nurlupınar, Kuşlubahçe, Spil, Atatürk, Laleli ve Cumhuriyet mahallelerindeki dereler başta olmak üzere 19 mahallede dere ıslah ve korkuluk imalatı gerçekleştirdi. Ahmet Bedevi ve Demirci mahallelerinde ıslah çalışmaları ise devam ediyor. Yapılan çalışmalar ile dere yataklarında sağlıklı su akışı sağlanarak taşkın derdine son verildi.
Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Yoğun Mesai
MASKİ ekipleri, Ahmet Bedevi Mahallesi’ndeki Manisa Şehirlerarası Otobüs Terminali önünden geçen derede yoğun mesai harcıyor. Temizlik çalışması yapılan derede balçık haldeki zemin kazıldı ve ıslah malzemesi serildi. 800 metre uzunluğunda çelik hasırlı taban beton döküm işlemine başlanılan derede çalışmalar tamamlandığında sağlıklı su akışı sağlanacak ve kötü koku ortadan kalkacak.
8 mahallede korkuluk imalatı
Dere kenarlarında vatandaşların daha güvenli bir şekilde yürüyebilmeleri amacıyla Manisa merkezdeki 8 mahallede korkuluk ve panel çit imalatı gerçekleştirildi. Cumhuriyet ve Laleli mahallelerindeki ıslahlı derelere yapılan korkuluk imalatları, kent estetiği açısından da kente ayrı bir hava kattı.
Menfez imalatları ile yol geçişleri güvenli hale geldi
Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerindeki 12 mahallenin 17 farklı noktasına menfez yapıldı. Toplamda 94 adet menfez imalatı ile yol geçişleri yaya ve araç trafiği için güvenli hale getirildi.
58 mahalleden 127 bin ton rüsubat uzaklaştırıldı
Daha sağlıklı dere yatakları için dere temizlik çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde yer alan 58 mahallede 56 kilometre dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Derelerden 127 bin ton rüsubat uzaklaştırıldı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol