Kadınlar bizlere Allah'ın emanetidir
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeni ile bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Çelik mesajında “Hayatın estetik anlamının, fedakârlığın, karşılıksız sevginin ve toplumsal huzurun kaynağı, mutluluğumuzun pınarı varlık sebebimiz, öteki yarımız kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutlar, selam ve sevgilerimi sunarım” dedi.
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı. Başkan Çelik mesajında yaptığı açıklamada “Dünyada kurulu toplumsal düzenlerin tamamı erkek egemenliğine dayalıdır. Egemen olmayanın uğradığı haksızlıkların, yaşadığı acıların tümü egemen olanın adaletsizliğinin, merhametsizliğinin ve vicdansızlığının ürünüdür. Doğu batı medeniyeti demeden bu yalın gerçeğin altını çizmeliyiz. Dünyanın her tarafında kadınlara karşı gizli ve açık bir adaletsizlik söz konusudur. Kadınlar hakkı olanı almak yerine verilenle yetinmek zorunda bırakılıyor. Toplumsal varlığın devamı, düzenin, huzurun, estetiğin tesisi konusundaki üstünlükleri ve gereklilikleri görmezden geliniyor. Senede bir gün kadını kutsayan cümlelerle ‘Dünya Kadınlar Günü’ kutlanamaz. Maddi ve manevi her şeyini acımasızca tükettiğimiz dünyada, canına okuduğumuzun gününü kutlamak moda oldu. Buna kutlama denilmez, olsa olsa günah çıkarmak denir. Kutlamanın esası; ‘günün öznesi’ olan konuda kötü giden her şeyi iyiye çevirmek adına bir yıl boyunca yapılanların paylaşımı ve gelecek bir yılda yapılacakların ilanıyla mümkündür” dedi.
 “KADIN DOSTU BİR BELEDİYE OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”
Kadınların, erkeklerin Allah’ın bir emaneti ve armağanı olduğunun altını çizen Başkan Çelik “Kadın hakları konusunda tüm dünyayı açmaza düşüren batıdır. Kadınlara eşitlikçi yaklaştığını, kadın haklarını eksiksiz sağlandığını söyleyen Batının, dünyanın her yerinde can çekişen bebelerin, kadınların baş sorumlusudur. Kadının ruhunu soyup bedenini metalaştıranın da Batı olması, Dünya Kadın Hakları konusunda en manidar durumlardan biridir. Bedenimizin bütün hücrelerinde ve hayatımızın her yanında;  kızımız, kardeşimiz, eşimiz, halamız, teyzemiz, annemiz, büyük annemiz gibi sıfatlarla muazzam dokunuşları olan, hayata estetik ve huzur katan, toplumun vazgeçilmez unsuru kadınlarımız egemen olana Allah’ın armağanı ve emanetidir. Bütün bu gerçekler karşısında dünyanın her yerinde ve ülkemizde kadına yönelik ayıplı, kötü, adaletsiz, şiddet içeren ve onun kutsallarına yönelik her türlü muamele en acımasız şekilde karşılık bulmalıdır. Şehzadeler Belediyesi olarak kreş, spor, danışmanlık, pazar, istihdam, eğitim, sosyal yardım hizmetleriyle her zaman kadınlarımızın yanındayız, layık oldukları hizmetlerle buluşmaları için yılmadan çalışıyoruz. Bu konudaki hizmetlerin arttırılması noktasında tüm sivil toplum, meslek örgütleri ve kamu kurumlarıyla işbirliği içinde hareket etmeyi, kadınımızın toplumsal huzuru için gerekli görmekte ve kadın dostu bir belediye olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Hayatın estetik anlamının, fedakârlığın, karşılıksız sevginin ve toplumsal huzurun kaynağı, mutluluğumuzun pınarı varlık sebebimiz, öteki yarımız kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutlar, selam ve sevgilerimi sunarım” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol