MASKİ’den Kızılçukur’a Yeni Sondaj
MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ilçesine bağlı Kızılçukur Mahallesi’nde yaz aylarında yetersiz kalan içme suyu sorununu ortadan kaldırmak için yeni bir sondaj çalışmasına start verdi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 17 ilçe merkezi ve mahallelerinde olası su yetersizliği sorununu açtığı yeni sondajlar ile ortadan kaldırmaya devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Sarıgöl ilçesinin Kızılçukur Mahallesi’nde yaşanan içme suyu yetersizliğini ortada kaldıracak sondaj çalışmalarına başladı. MASKİ ekipleri, Kızılçukur Mahallesi’nde 220 metrelik sondajda delgi çalışmalarının ardından borulama ve motopomp takılarak daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşturacak.
“Yeni sondajla su sıkıntımız ortadan kalkacak”
MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Sarıgöl ilçesine bağlı Kızılçukur Mahallesi’ndeki yeni sondaj çalışmasından dolayı mahalle sakinleri olarak çok memnun olduklarını belirten Mahalle Muhtarı Saim Yurttaş, “Mahallemizde daha öncelerde açılan 2 adet sondaj bulunmaktaydı. Birinde su seviyesi çok gerilediği diğerinde de göçük meydana geldiği için su sıkıntısı yaşamaktayız. Bu zamana kadar şahsa ait bir sondajdan mahalle halkı olarak su ihtiyacımızı karşılıyorduk. MASKİ Genel Müdürlüğü, mahallemizde yeni bir sondaj çalışması başlattı. İnşallah sondajdan çıkacak su ile bu sorunumuz ortadan kalkacak. Mahallemizde yakın zamanda altyapı yenileme çalışmaları da MASKİ tarafından yapılacak. Düğün salonumuz da Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a bu hizmetleri mahallemize getirdikleri için şahsım ve mahallem adına teşekkür ederim” dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5

banner36