Başkan Ergün, MASKİ’nin Sarıgöl Yatırımlarını Anlattı
Büyükşehir Belediyesi ve Sarıgöl Belediyesi işbirliğiyle organize edilen Geleneksel Sarıgöl Sultani Üzüm Festivali’nin 11’incisi Sarıgöl’de gerçekleştirildi. Büyük bir coşkuyla kutlanan festival etkinliklerine; Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ve eşi Nevra Selçuk, Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Yılmaz Gençoğlu ve Mustafa Genç, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler, Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ'de görevli Daire Başkanları, Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Balaban ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.
Festival, çelenk sunumuyla başladı
Festivalin kapanış günü etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtı önünde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk tarafından festival çelenginin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Sarıgöl Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi sahnelendi. Festivalin açılış konuşmasını Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk gerçekleştirdi. Başkan Selçuk’un ardından konuşmalarını yapmak üzere sahneye, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün davet edildi.
101 Mahalle Projesi ile 5 mahalleye 55 kilometre altyapı
Büyükşehir Belediyesi ve Sarıgöl Belediyesi ile el ele ilçeye yapılan hizmetleri anlatan Başkan Ergün, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün ilçeye yaptığı yatırımlara da değinerek altyapının bir şehrin olmazsa olmazlarından olduğunu ifade etti. MASKİ’nin diğer 16 ilçede olduğu gibi, Sarıgöl’de yoğun bir çalışma içerisinde olduğunun altını çizen Başkan Ergün, “101 Mahalle Projesi kapsamında Dindarlı, Güneydamları, Şeyhdavutlar, Baharlar ve Yukarı Koçaklar mahallelerimize 55 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattı döşendi. Bu proje kapsamı dışında da ilçemiz genelinde 15 kilometrelik içme suyu hattı döşenirken; 15 kilometrelik ana kanalizasyon hattı ile 9 kilometre de yağmursuyu hattı döşeme çalışması yapıldı” dedi.
10 mahalleye daha yeni altyapı müjdesi
MASKİ’nin il genelinde gerçekleştirdiği büyük altyapı dönüşümünün ikinci etabı olan 154 Mahalle Projesi ile ilçedeki altyapı yatırımlarının sürdüğünü belirten Başkan Ergün, proje kapsamında 10 mahallede daha içme suyu ve kanalizasyon hattı yenilemesi yapılacağını müjdeledi. Projenin yapım ihalesine çıkıldığını ve çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını söyleyen  Ergün, “154 Mahalle Projesi ile ilçemizin Yeşiltepe, Doğuşlar, Kahramanlar, Karacaali, Tırazlar, Kızılçukur, Ziyanlar, Günyaka, Afşar ve Bahçearası Bağlısı’nda altyapı yenileme çalışmaları yapılacak. 19 Eylül’de ihalesi yapıldı. Herhangi bir itiraz olmazsa, çalışmalara hemen başlanacak” şeklinde konuştu.
Vatandaşların can ve mal güvenliği sağlandı
MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından ilçe merkezi ve mahallelerinde yürütülen çalışmalarla  dere taşkın risklerinin ortadan kaldırıldığına da değinen Başkan Cengiz Ergün, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesindeki çalışmalarla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: “İlçemiz merkezinde yer alan Girne Caddesi’nde yaptığımız dere ıslah ve korkuluk çalışmasıyla vatandaşımızın can ve mal güvenliğini koruma altına aldık. Bu çalışmayla aynı zamanda mahallemizin çehresini de değiştirdik. Bunun yanı sıra, Kızılçukur, Selimiye, Dindarlı ve Alemşahlı mahallerimizde de dere taşkın sıkıntılarına son verecek menfez çalışmalarına imza attık”
“Sarıgölümüze 48 milyonluk daha altyapı yatırımı yapacağız”
Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ile el ele Sarıgöl’de ortaya konulan hizmetlerle yaşatılan bayram havasının artarak devam edeceğini vurgulayan Başkan Ergün, MASKİ’nin ilçeye şimdiye dek yaptığı ve sonraki yıllarda planladığı yatırım maliyetlerinden de söz etti. Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalıştıklarının altını bir kez daha çizen Ergün , “MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından bugüne kadar ilçeye yapılan toplam yatırım, KDV dahil 4 buçuk milyon lira, planlanan yatırım bedeli ise KDV dahil 48 milyon liradır. Helali hoş olsun” diyerek ilçeye yapılan ve yapılacak olan yatırımların Sarıgöllüler için hayırlı olmasını diledi.
Başkan Ergün, protokol ile birlikte üzüm çiğnedi
Festivalde daha sonra Sarıgöl Belediyesi'nden emekli olan personeller ile üzüm yarışmasında dereceye girenlere plaketleri sunuldu. Ödül töreni sonrasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk,  festival alanını gezdi. Daha sonra ise protokol üyeleri ve festival sanatçılarıyla birlikte geleneksel üzüm çiğneme gösterisi gerçekleştirilerek festivalin kapanış töreni sonlandırıldı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol