Vatandaşların Can Ve Mal Güvenliği MASKİ’ye Emanet
MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesinin Keli ve Yılmaz Mahalleleri içerisinden geçen DSİ’ye ait sulama kanalında ve Poyrazdamları Mahallesi’ndeki derede korkuluk döşeme çalışmalarını tamamladı. Yapılan çalışma ile sulama kanalı ve dere güvenli hale getirildi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere ve sulama kanallarında korkuluk çalışmalarına devam ederek güvenlik önlemlerini arttırıyor. MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesinin Keli ve Yılmaz mahallelerinden geçen DSİ’ye ait sulama kanalında bin 200 metrelik ve Poyrazdamları Mahallesi’nde bulunan derede de bin 600 metre panel çit tipi korkuluk çalışmasını tamamladı. MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, sulama kanalının her iki tarafında demir korkulukla önlem alarak özellikle yaz aylarında yaşanan boğulma ve maddi hasarlı kazaların önüne geçti. MASKİ ekiplerince korkuluk çalışmalarının tamamlandığı sulama kanalının yan yollarında Salihli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen asfalt çalışması ile mahalle sakinleri rahat bir nefes aldı.  Yapılan çalışmalardan dolayı her iki mahallenin sakinleri de MASKİ Genel Müdürlüğü ve Salihli Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler.
“Vatandaşlarımızın can ve mal kaybı yaşamamaları için çalışıyoruz”
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, Salihli’nin Poyrazdamları Mahallesi’ndeki ıslahlı dere ile Keli ve Yılmaz mahallelerinden geçen DSİ sulama kanalında da korkuluk çalışmalarının tamamlanmasıyla güvenlik önlemlerinin alındığını belirtti. Başaran, ”Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak ve can güvenliğini sağlamak için derelerimizin güvenli hale gelmesi hususuna çok önem veriyor. Bu kapsamda, MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığımız il genelindeki dere ve sulama kanallarında ıslah ve korkuluk çalışmalarını hayata geçiriyor. Salihli ilçemizin Poyrazdamları Mahallesi’ndeki ıslahlı dere ile Keli ve Yılmaz mahallelerinden geçen DSİ sulama kanalının korkuluk çalışmasını tamamladık. Yapılan çalışma ile vatandaşlarımızın mal ve can kaybı yaşamalarının önüne geçmiş olduk. Ayrıca 2017 yılı içerisinde devam eden yapım ihalesi kapsamında Yılmaz Mahallesi’nde bin 200 metrelik kısımda da korkuluk çalışmaları planlanmaktayız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol