SALİHLİ’DE ISINMA SORUNU TARİH OLDU
Belediye Encümen Salonunda düzenlenen imza töreninde, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Konukoğlu sözleşmeyi imzaladı. Atılan imzalarla Salihli’de ısınma sorununun tarih olduğunu vurgulayan Başkan Kayda, “Bugün Salihli’miz için çok önemli bir gün. Salihli Belediye Meclisinden aldığımız yetki çerçevesinde belediyemize ait jeotermal arama ruhsatını yıllık 1 milyon 500 bin lira bedelle SANKO Holding’e kiraladık. Bizim tek amacımız vatandaşlarımızı ısıtmak. Salihli’mize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
“Salihli’nin Geleceğini Kurtardık”
Salihli’de jeotermal enerjinin daha verimli olması için göreve geldiği günden itibaren çalışmalar yaptığını ifade eden Başkan Kayda, ihalenin Salihli halkının menfaatlerinin ön planda tutularak yapıldığını belirtti. Jeotermal ihalesiyle ilgili olarak kamuoyuna yanlış bilgiler verildiğinin altını çizen Başkan Kayda, “Mevcut 28 kuyu belediyemize aittir ve kesinlikle hiçbir kuyu SANKO Holding’e verilmeyecektir. Jeotermal gelirleri de belediyemize aittir. Bu konuda vatandaşlarımız müsterih olsun” dedi. 
30 yıllık süre sonunda açılan kuyuların tüm ekipmanlarıyla birlikte Salihli Belediyesi’ne devredileceğini belirten Başkan Kayda, “İhaleye göre, 10 bin konutu ısıtacak sıcak su alacağız. Belediyemize, ilk üç yıl 150 bin lira diğer yıllar için 1 milyon 500 lira ödenecek. Kurulacak elektrik üretim santralinin toplam cirosundan belediyemize % 8,7 pay ödenecek. Süre sonunda açılan kuyuların tamamı belediyemize bedelsiz olarak teslim edilecektir. Görülüyor ki, belediyemizin hiçbir maddi kaybı olmayacaktır” dedi. Başkan Kayda, sosyal sorumluluk projesi kapsamında SANKO Holding’e ait iki kuyudan mevcut ısıtma gücünü iki kat arttıracak oranda 27,6 MWth ısıl eşdeğere sahip sıcak suyun Salihli Belediyesi’ne verileceğini sözlerine ekledi. SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Konukoğlu da, imzalanan sözleşmenin Salihli’ye hayırlı olması dileğinde bulunarak Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür etti. 
Belediye Encümen Salonunda gerçekleştirilen imza törenine, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Başkan Yardımcıları Nuri Kaya, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Konukoğlu ile SANKO Holding yetkilileri katıldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol