"Cumhuriyetimiz, Geleceğimizdir"
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 94.yılını büyük bir gururla kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşadığını belirten Başkan Zeki Kayda, “İlk günkü heyecanla, aynı bayrağın altında bir ve beraber olarak cumhuriyet ülküsünü yaşatacağız. Cumhuriyet, geleceğimizdir” dedi.
Türk milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olan cumhuriyetin ilelebet var olacağını vurgulayan Başkan Kayda, mesajın devamında şunları söyledi:
“Savaş meydanlarında yediden yetmişe, kadını kızı, genci yaşlısı tüm dünyaya emsal olmuş bir kahramanlık destanı yazan milletimiz, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 29 Ekim 1923’te cumhuriyeti ilan etmiştir. Doğudan batıya, kuzeyden güneye topyekûn bütün Anadolu insanı bağımsızlığımız için, gelecek güzel günler için can vermiştir.
Sarsılmaz bir imanla, vatan, millet ve bayrak sevdasıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, binlerce yıllık Türk tarihinin son devletidir. Biz asla esareti kabul etmemiş, manda ve himayeyi reddetmiş devlet geleneğimizde, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk buyruğu ile dünyaya meydan okumuş yüce bir milletiz.
Türk milletini son yüzyılda Anadolu’da boğmak isteyen haçlı artıkları, kendi kanlarında boğulmuş, kirli emelleri kursaklarında kalmıştır. Sakarya’da, Dumlupınar’da, Afyon’da destan yazan milletimiz özgür yaşamak için çok ağır bedeller ödemiştir.
Cumhuriyet ile taçlandırılan bu zor yılların sonunda aydınlık günler için az zamanda çok büyük işler yapılmıştır.
Artık hepimize düşen görev cumhuriyetin kurulduğu bu toprakları daha yaşanabilir kılmaktır. Cumhuriyeti ilan eden atalarımıza borcumuzu ancak çok çalışarak ödeyebiliriz. İlimde, bilimde, kültürde, sanatta, teknikte ve sanayide büyük atılımlar yaparak cumhuriyet ruhunu daha da diri tutabiliriz. 
Gazi ilçemiz Salihli’mizi Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için yılların sorunlarını bir bir çözüyoruz. Salihli’yi alt yapısıyla, pazar yeriyle, dört yıllık fakültesiyle, Organize Sanayi Bölgesiyle, Atatürk Spor Salonuyla, yenilenen cadde ve sokaklarıyla gelişimini ve değişimini tüm hızıyla sürdüren, yaşanabilen bir cumhuriyet ilçesi yapmakta kararlıyız. 
Cumhuriyetimiz, geleceğimizdir. Geleceğimize sahip çıkacağız. Salihli’mizin geleceğine, Türkiye’mizin geleceğine sahip çıkacağız. Aynı bayrağın altında, Türkiye Cumhuriyeti’ni bir ve beraber olarak sonsuza kadar yaşatacağız.
Cumhuriyetimizi kuran başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyor, Salihlili hemşerilerimin Cumhuriyet bayramını yürekten kutluyorum.
Yaşasın cumhuriyet, yaşasın Türk milleti!”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol