Başkan Kayda , 'Sergimiz Barışa Vesile Olsun'
Fotoğraf sanatçıları Aylin Telef ve Ayşegül Çetinkalp’in hazırladığı sergi, Salihli Belediyesi, Bornova Belediyesi ve Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu’nun katkılarıyla Kent Müzesi’nde açıldı. Başkan Zeki Kayda’nın ev sahipliği yaptığı törene, Kaymakam Turgut Çelenkoğlu, Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Kemal Baysak, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, Belediye Meclis Üyeleri ve Daire Müdürleri, Esnaf ve Oda Başkanları, siyasi parti başkanları ile davetliler katıldı.
Bosna Hersek’te yaşanan soykırımın insanlık adına yapılmış büyük bir katliam olduğunu ifade eden Başkan Kayda, “Bu katliam, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa’da gerçekleşen ve insanlık adına yapılmış büyük bir katliamdır. Boşnak kardeşlerimizin dramı unutulmamalı ve ders alınmalıdır. Açtığımız bu anlamlı fotoğraf sergisi ile Boşnak kardeşlerimizin acılarına ortak olmak istedik. Sergiye emek veren fotoğraf sanatçılarımıza teşekkür ediyorum ve herkesi bu sergiye davet ediyorum” dedi.
Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Baysak da, sergiye verdiği katkılardan dolayı Başkan Kayda’ya teşekkür  etti. Protokol üyeleri ve davetliler sergiyi gezerek fotoğraf sanatçıları Telef ve Çetinkalp’ten eserler hakkında bilgi aldı. 
“Ölüm Yolunda Barış İçin Yürüyenler” adlı fotoğraf sergisi, 8 Ekim Pazar gününe kadar Kent Müzesi’nde görülebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol