Başkan Ergün’den Salihli’nin Mahallelerine Altyapı Müjdesi
Öncelikle Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın konuğu olan Başkan Ergün, MASKİ’nin 154 Mahalle Projesi kapsamında Salihli’de hayata geçireceği altyapı yenilemelerinin 2018’de tamamlanacağını müjdeledi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilçe ziyaretleri kapsamındaki temaslarını sürdürüyor. Başkan Ergün, Salihli ilçesinde Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ tarafından hayata geçirilen yatırımları yerinde incelemek amacıyla ilçeye program düzenledi. Salihli ziyaretinde Ergün’e; MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Yılmaz Gençoğlu ve Mustafa Genç, Salihli Belediye başkan yardımcıları Nuri Kaya, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Balaban, Büyükşehir ve MASKİ daire başkanları, Meclis üyeleri, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Salihli Ülkü Ocakları Başkanı Musa Şentürk eşlik etti. Başkan Ergün’ün ilçedeki ilk durağı Salihli Belediyesi oldu. Belediye Başkanı Zeki Kayda ve beraberindekilerle makamında görüşen Ergün, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından il genelindeki altyapıların yenilendiği 154 Mahalle Projesi kapsamında Salihli’de yapılacak çalışmaların müjdesini verdi.
“Vatandaşımızın içi rahat olsun”
Gerçekleştirilen görüşmede MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun da ilçedeki altyapı çalışmalarına ve içme suyuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Genel Müdür Coşkun, “MASKİ olarak 17 ilçemizin tamamında sağlıklı içme suyu için yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Salihli ilçemizde de klorlama sistemindeki değişiklikten kaynaklı olarak, vatandaşlarımızdan suyun tat ve kokusunda değişiklik olduğuna dair geri dönüşler aldık. Eskiden klor gazı yoluyla yapılan işlem şuan sıvı klor ile yapılıyor. Bu da haliyle alışılan tadın farklılaşması olarak algılanıyor. Ancak kısa süre içerisinde tuzdan klor elde etmek suretiyle bu işlemi gerçekleştireceğiz. Vatandaşımızın herhangi bir şüphesi olmasın. İçleri rahat olsun” dedi.
Yeni altyapı yatırımları yolda
MASKİ’nin ilçedeki altyapı yatırımlarına da değinen Coşkun, “İlçe merkezimizde yıllardır sorun yaşanan noktalarda ve altyapı çalışmaları yaptığımız prestij caddelerimizdeki 25 kilometrelik yağmursuyu hattımızla önemli bir işe imza atıyoruz. Aynı şekilde 154 Mahalle Projemiz kapsamında toplamda 9 mahallemizde içme suyu, kanalizasyon ve üstyapı yenilemeleri yapacağız. İller Bankası işbirliğiyle Adala Mahallemizin de altyapısını yenileyeceğiz. Tüm çabamız halkımız daha sağlıklı bir ortamda yaşaması içindir” diye ekledi.
Başkan Kayda’dan kamuoyuna açıklama
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda da, ilçenin içme suyu konusunda kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yönelik olarak ortaya atılan iddialara ilişkin açıklama yaptı. Başkan Kayda, “Çeşitli ortamlarda Salihli Belediyesi’nin, ilçenin suyunu özel bir işletmeye sattığı yönünde yanlış bir algı oluşturulmaya çalışıyor. Bu konuda halkımızı bir kez daha aydınlatmak isterim. İddia edilenin aksine suyun verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Salihli’de mevcut bir su işletmesi vardır, bu da yıllar öncesinden kiraya verilmiştir ve bu şekilde devam etmektedir. MASKİ Genel Müdürlüğümüz de gerek içme suyu gerekse altyapı konularında gereken özeni elinden gelenin fazlasıyla göstermektedir. Büyükşehir ve MASKİ iş birliğiyle Salihlimize kazandırdığımız her hizmet için değerli Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkürü borç biliriz” diyerek 154 Mahalle Projesi kapsamında çalışma yapılacak mahalleleri paylaştı.
220 milyonluk yatırım
Salihli’nin, Manisa’nın en büyük ve gelişmiş ilçelerinden biri olduğunu belirten Başkan Ergün, “Salihli ilçemizin gönüllerimizdeki yeri elbette ki ayrıdır. Ancak bu demek değildir ki hizmet konusunda ilçemizin ayrıcalığı vardır. Diğer 16 ilçemize nasıl imkanlarımız dahilinde, aciliyetlerine göre hizmet gidiyorsa burası için de aynı durum söz konusudur. 2014’te verdiğimiz sözlerin tek tek yapılıyor olması bizleri çok mutlu ediyor.  İlçemize 45 milyonu MASKİ’ye, 175 milyonu ise Büyükşehir Belediyemize ait olmak üzere 220 milyon civarında bir yatırım yapılmıştır. Helali hoş olsun. Evlatlarımız, geleceğimiz için bu hizmetlerin en iyisini, en güzelini yapıyoruz. Büyükşehir’den MASKİ’ye, Salihli Belediyesi’nden meclis üyelerimize kadar bu yolda birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hizmetlerimizin vatandaşlarımız ve Salihlimiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Salihli’deki altyapı dönüşümü sürüyor
Salihli’deki altyapı dönüşümünün 154 Mahalle Projesi ile süreceğini de sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “Bu projemizin içerisinde yer alan 9 mahallemizin ihaleden gün alınması süreçleri en az 90 günlük bir zaman dilimine tekabül eder. Süreç sonlandığında da yer teslimi yapılarak, Mayıs-Haziran gibi çalışmalar başlar. Kış gelmeden bu mahallelerimizin üstyapısı da tamamlanmış olur Allah’ın izniyle” dedi.
İşte o mahalleler: Karayahşi, Çelikli, Kemerdamları Mahallesi ile Musalar yerleşkesi, Yağmurlar, Karaağaç, Bektaşlar, Köseali, Emirhacılı mahallelerinin yanı sıra İller Bankası işbirliğinde yapılacak olan Adala Mahallesi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol