Başkan Dişli: "İkinci üniversite Adapazarı’nda olmalı"
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, öğrenci sayısı yaklaşık 95 bine ulaşan Sakarya’da, ikinci bir üniversitenin kurulması için başlatılan çalışmalara tam destek verdiklerini belirterek, ikinci üniversitenin Adapazarı’nda kurulmasının en doğru karar olacağını söyledi.
AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen’in, ilimizde ikinci bir üniversite kurulması için Yüksek Öğretim Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı’na yaptığı başvuruyu sonuna kadar desteklediklerini ifade eden Başkan Dişli, “Sakarya’ya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi adıyla ikinci bir üniversite hazırlığı yapılıyor. Birinci üniversitede bilimsel ağırlıklı teorik çerçeveli çalışmalar gerçekleştirilirken, ikinci üniversite ise bütünüyle uygulamalı bilimler üzerinde faaliyet gösterecek düzeyde olması planlanıyor. Böylelikle hep konuştuğumuz, sanayi ve üniversite gerçekliğinde bir adım daha atılmış olacak” dedi.
İlimizde ikinci üniversite kurulmasının mutlak gerekli olduğunu kaydeden Başkan Dişli, “Kurulacak üniversitenin merkezi Adapazarı olmalıdır. Çünkü Adapazarı Sakarya ilimizin ana merkezidir. Ulaşımda öğrencilere büyük kolaylık sağlayacağı gibi en fazla nüfusa sahip, geniş iş alanlarıyla ilçemize de büyük kattı sağlayacaktır. Bu konuda ciddi girişimlerde bulunan aynı zamanda kendisi de bir eğitimci olan AK Parti Milletvekilimiz Prof.Dr. Mustafa İsen’e tam destek verdiğimizin bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol