Büyükşehir Belediyesi’nden, Bosna-Hersek ve Kırgızistan’daki projelere 250 bin TL destek

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediyesi’nin Türk Dünyası Belediyeler Birliği kanalı ile Bosna-Hersek ve Kırgızistan’daki köprü, cami, Türkçe sınıfı gibi bazı projelere toplam 250 bin TL maddi katkıda bulunmasını oy birliğiyle kabul etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat Ayı Toplantısı’nın ikinci birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında yapıldı. Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda, 43 komisyon raporu, 2 idare teklifi ile gündem dışı 5 madde görüşüldü.

Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca 2017 yılında iki adet frigofrikli et nakil aracı ve bir adet hayvan toplama aracı alınması için talep edilen ödeneğe ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu, meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantıda ayrıca, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Bosna-Hersek ve Kırgızistan’daki bazı projelere maddi katkıda bulunmasını içeren komisyon raporu da oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği kanalı ile Bosna-Hersek’te DOBOJ köprü projelerine 100 bin TL, Bosna-Hersek’te Türkçe sınıfı yaptırılması için 50 bin TL, Kırgızistan’da ise Issık-Göl Vilayeti ve Bulan-Sögöttü köyüne cami yapılması için de 100 bin TL katkıda bulunacak.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 2017 yılında gerçekleştirilmesi planlanan ve bütçeleri ayrılan ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarının iş ve işlemlerinin yapılabilmesi için Başkan Kocamaz’a yetki verilmesine ilişkin komisyon raporu da kabul edildi.

Başkan Kocamaz, profesyonel kulüplere amatör kulüplere verdikleri gibi destek veremediklerini belirterek, Mersin İdmanyurdu’nun içinde bulunduğu duruma dikkat çekti. Kocamaz, “Mersin İdmanyurdu konusunda herkesin gayret göstermesi gerekiyor. Profesyonel kulüplere katkı sağlayamadığımız için sıkıntılar had safhada” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol