Yerel Yönetimlerde Sağlık Dersi Büyükşehir’den
Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü öğrencilerinin Sağlık Politikaları Dersine konuk oldu. Yerel yönetimler ve sağlık konusunun işlendiği derste Daire Başkanı Talip Akbaş, öğrencilere Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın faaliyet gösterdiği çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı.
Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Politikaları Dersi kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş yerel yönetimler ve sağlık konusunu anlattı. Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Saliha Özpınar ve Ebelik Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin konuğu olan Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek sözlerine başlayan Daire Başkanı Talip Akbaş, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün önderliğinde çevreye, doğaya ve insana saygılı bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu kapsamda eğitim, kültür-sanat ve rutin belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra, insanların, hayvanların ve doğa sağlığının korunmasını da kendimize görev biliyor ve buna göre çalışıyoruz. Daire Başkanlığımıza bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği, Veteriner İşleri, Haşereyle Mücadele ve İdari İşler Şube Müdürlükleri ile evde bakım birimimizle Manisa’ya en iyi hizmeti sunmanın çabası içerisindeyiz” diye konuştu.
Çalışmaları anlattı
Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, daha sonra öğrencilere hazırlanan slayt eşliğinde sunum gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan şube müdürlükleri ile evde bakım biriminin çalışmalarını aktaran Daire Başkanı Talip Akbaş, son olarak öğrencilerin çalışmalarla ilgili yönelttikleri soruları yanıtladı.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5