Tiyenli Yaz Mevsiminde Su Sıkıtısı Çekmeyecek
MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisalıların yaz mevsiminde su sıkıntısı çekmemesi için yürüttüğü çalışmalar kapsamında Gölmarmara ilçesine bağlı Tiyenli Mahallesi’ndeki dalgıç pompanın kapasitesini artırdı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların su sıkıntısı çekmemesi için yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda, Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, Gölmarmara ilçesine bağlı Tiyenli Mahallesi’nde bulunan dalgıç pompanın kapasitesini yükseltti. İçme suyu sondajına 20 tonluk yeni pompa montajı gerçekleştiren MASKİ ekipleri, 60 metre olan kuyu derinliğini de 96 metreye çekti. Bu sayede sondaj kuyusundan alınan verim 2 katına çıktı. Küresel ısınmanın etkisi ve yaz aylarında ortaya çıkan yoğun kullanımın olumsuz sonuçlarını ortadan kaldırmak için yapılan müdahaleler sayesinde vatandaşların su sıkıntısı çekmesinin önüne geçildi. Mahallede yapılan çalışmaları Manisa Büyükşehir Belediyesi Gölmarmara Koordinatörü Ahmet Cülen de takip etti.
Muhtar Doğan’dan Büyükşehir Belediyesi’ne ve MASKİ’ye teşekkür
Tiyenli Mahalle Muhtarı Reşat Doğan, mahallelerinde yapılan çalışmalar için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve MASKİ’ye teşekkür etti. Muhtar Doğan, “Eski dalgıç pompamız yetersiz geliyordu. Mahallemiz nüfus bakımından hem büyük bir yer hem de mevsimlik işçilerin çalışmak için geldiği bir yerleşim yeri. MASKİ ekipleri tarafından pompa değiştirilince sıkıntımız ortadan kalktı. Cengiz Başkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin. Allah razı olsun” dedi. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5