Tiyatronun geliri Otizm Derneği’ne
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin gelirlerini Manisa Otizm Derneği’ne bağışladığı ‘Patron Çıldırdı’ isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunu Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün de izledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültürel ve sanatsal etkinlikleri kapsamında Kültür Merkezi Lale Salonu’nda ‘Patron Çıldırdı’ isimli oyun sahnelendi. Gelirlerinin Manisa Otizm Derneği’ne bağışlanacağı oyunu Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün, Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Bilgen, Şehnaz Başaran, Büyükşehir ve MASKİ Daire Başkanları, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Büyükşehir Belediyespor Kulüp Genel Koordinatörü Alparslan Ustamehmetoğlu ve çok sayıda vatandaş izledi.
Seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği oyun, Paris’e amcasından para almak için gönderilen ailenin genç kızı para yerine yanında bir erkekle eve dönmesiyle başlar. Kızının getirdiği adamı sevmeyen baba, kızını o adamdan kurtarmak ve de sermayeyi korumak için kendi iş ortağı Mahir’le evlendirmek amacıyla yaşanılan olayları konu alır. Büyük oyuncu Nejat Uygur’un yazdığı oyunda Mahir rolüne hayat veren Sezai Aydın ile birlikte Alev Oraloğlu, Kirkor Dinçkayıkçı, Burcu Tuna, Engin Alpateş, Melih Çardak, Taies Farzan Manisalılara unutulmaz bir gece yaşattılar.
Oyunun sonunda Manisa Otizm Derneği Başkanı Arife Güngör, “Manisa Büyükşehir Belediyemizin her ay düzenlendiği tiyatro etkinliklerini büyük bir gururla karşılıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, desteği her ne şart olursa olsun bizden hiçbir zaman esirgemedi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere bizleri bugün güldüren oyunculara çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Oyunun gelirleri Otizm Derneği’ne
Yaklaşık 8 yıldır tiyatro etkinliklerinin yapıldığını vurgulayarak sözlerine başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Her ay Manisa Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından tiyatro etkinlikleri 8 yıldır devam ediyor. Ama işin diğer güzel yanı oynanan oyunların gelirlerini de Manisa’da kamu yararına hizmet veren derneklere bağışlıyoruz. Manisa Otizm Derneği bu ayki düzenlenen etkinliğimizin gelirlerini aldı. Bizim toplum olarak bu tür etkinlikleri desteklememiz lazım. Sosyal belediyecilikte bunu gerektirir. Bir teşekkürü de değerli sanatçılarımıza etmek isterim. Bizlere güzel bir gece yaşattılar” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Cengiz Ergün, sanatçılara teşekkür ederek çiçek takdim etti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol