"Onlar Bize Emanet "
Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, 4 Ekim Hayvanları Koruma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Akbaş, hayvanların yaşam hakkını korumayı yalnızca bir güne sığdırmamak gerektiğini vurgulayan mesajında şu ifadelere yer verdi
“4 Ekim Hayvanları Koruma Günü bir kutlama değil farkındalık günüdür. Bunu belirterek her platformda dile getirdiğimiz mesajlarımızı bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Dünya, üzerinde sadece insanların yaşadığı bir yer değildir. Doğada bir denge var ve her canlı birbirinin yaşamına bir şekilde katkı sağlıyor. Üstelik insanoğlunun doğasından kopararak evcilleştirdiği canlılar, sokaklarda bizlerin vereceği bir kap yemek ve suya muhtaç şekilde yaşam mücadelesi veriyor. Bunun bilinciyle lütfen, dünyayı onlarla paylaştığımızı unutmayalım. Onlar bizlere emanet” dedi.  
Hayvanlar yararına konser
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hayvanların bakımı ve tedavisi için her türlü çalışmayı bir görev bilinciyle değil severek yürüttüğünü vurgulayan Akbaş,   “Vatandaşlarımızdan da bu konuda destek ve işbirliği bekliyoruz. Hiçbir şey yapamıyorsak en azından onların yaşam hakkına saygı duyalım ve zarar vermeyelim. Hayvanları korumak zorunda kalmayacağımız bir dünyada yaşamayı diliyorum” dedi. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl sokak hayvanları yararına bir konser düzenlediğini hatırlatan Akbaş, 4 Ekim saat 20.00’de Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda düzenlenecek ve Değerli Sanatçı Hüner Coşkuner’in sahne alacağı konsere tüm Manisalı hemşehrilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler:
bize emanet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol