Muradiye Mahallesi Yeterli İçmesuyuna Sahip
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesinin Muradiye Mahallesi’ndeki apartmanların üst katlarında yaşanan su basınç problemini ortadan kaldırdı. MASKİ Genel Müdürlüğü Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde Muradiye Mahallesi’ndeki içme suyu deposunun bulunduğu tesise toplamda 90 kw’lık 3 adet hidrofor montajını yaptı. Bununla birlikte 400 KVA’lık jeneratör bağlantısıyla da elektrik kesintisi nedeniyle yaşanan su kesintilerinin önüne geçildi. Bununla birlikte MASKİ, mahallenin hızlı bir şekilde artış gösteren nüfusu öngörülmeksizin eski imar planına göre döşenen hatlarını yeniden inşa edecek.
“Hidrofor tesisi sayesinde üst katlara suyumuz çıkıyor”
Muradiye Mahalle Muhtarı Eyüphan Aykıran, mahalledeki su basıncının önceki senelere göre daha iyi seviyelerde olduğunu söyledi. Aykıran, “Daha önceki yıllarda içme suyumuz 2. ve 3. katlara çıkmıyordu. Burada ciddi bir sıkıntı vardı. Şu anda yeni yapılan hidrofor tesisi ile birlikte bu sıkıntının giderildiğini fark ediyoruz. Eskisi gibi değil. Sular üst katlara daha rahat çıkıyor. Şuan büyük bir sıkıntı yaşamıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun, bir sıkıntımız olduğunda bizlere dönüş yapıyorlar. Her konuda yardımcı oluyorlar. Bizlere ayrı bir ilgi gösterdiklerinin farkındayız. Teşekkür ediyorum” dedi.
“Sularımızda basınç sıkıntısı kalmadı”
Muradiye Mahalle sakini ve esnaflarından Serkan Yalınç, üst katlardaki su basıncının iyi olduğunu belirtti.  Yalınç, “Daha önce 2. ve 3. katlara su çıkmıyordu ama şu an yapılan hidrofor bağlantısı sayesinde sular üst katlara çıkıyor. Büyükşehir Belediyemizin ve MASKİ Genel Müdürlüğümüzün çalışmalarından memnunuz. Şu an sıkıntımız yok. Su basınçları gayet iyi durumda” dedi.
“Su kesintileri, boruların patlamasından meydana geliyor”
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Muradiye Mahallesi’nde zaman zaman yaşanan su kesintilerinin diğer kurum ve kuruluşların bölgede yaptıkları çalışmalarda içme suyu borularının patlatmasından meydana geldiğini söyledi. Aslay, “Muradiye mahallemizdeki yeni hidrofor tesisimiz ve jeneratör bağlantımızla su basınç problemini ortadan kaldırdık. Mahallede yaşayan vatandaşlarımız, su yetersizliğinden veya elektrik kesintisinden dolayı herhangi bir sıkıntı yaşamıyor. Şu an bölgedeki su kesintilerinin kaynağı diğer kurum ve kuruluşlarca yapılan kazıların patlaklara sebep olmasıdır. Bu arızalara İçmesuyu Dairesi Başkanlığımıza bağlı ekiplerimizle hemen müdahale ederek ortadan kaldırıyoruz. Mahallemizde hayata geçireceğimiz kanalizasyon ve içme suyu hattı projeleri de tamamlandığında tüm bölgenin içme suyu altyapısı yenilenecek” dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol