‘Maske Hayatlar’, Görücüye Çıktı
MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Maske Hayatlar Farkındalık Sergisi’ açıldı. Parkinson hastalığına dikkat çekmek amacıyla Parkinson Hastaları Derneği tarafından düzenlenen fotoğraf sergisi 19-22 Aralık 2017 tarihleri arasında Fatih Sergi Salonu’nda ziyaretçilerini ağırlayacak.
Parkinson Hastaları Derneği tarafından Parkinson hastaları ile birlikte hazırlanan fotoğraf sergisi, Manisalılarla buluştu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Fatih Sergi Salonu’ndaki fotoğraf sergisinin açılışına Kültür Şube Müdürü Fırat Özcan, Parkinson Hastaları Derneği Başkanı Günnur Kelçe ve fotoğraf sanatçıları katıldı. 
Parkinson Hastaları Derneği Başkanı Günnur Kelçe, serginin fotoğraf sanatçıları Aydın Kabadan, Aylin Telef ve Ayşegül Çetinkalp tarafından hazırlandığını belirterek, sergide emeği geçenlere teşekkür etti. Kelçe, “Biz, Türkiye’de Parkinson hastalığı konusunda kurulan ilk hasta derneğiyiz. Eşim de parkinson hastası olduğu için bu süreci iyi biliyoruz. Hastaların yaşadıkları sıkıntıları diğer insanlarla paylaşıp; onların hayatlarını nasıl daha iyi hale getirebiliriz diye düşünerek bu derneği kurduk. Alzheimer ile karıştırılan bir hastalık. Parkinson hastalarının birçok şeyi yapabildiğini göstermek, bu konuda farkındalık yaratmak istiyoruz” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol