Manisalı gazetecilerden Bursa ve Bilecik çıkarması
 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü öncesinde 30 kişiden olan gazeteci gurubunu Bursa ve Bilecik, Söğüt gezisine götüren Şehzadeler Belediyesi, Osmanlının kuruluş öncesi ve kuruluş sonrasına ev sahipliği yapmış olan şehirlerin tarihi mekânları rehber eşliğinde gazetecilere tanıttı.

Şehzadeler Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü öncesinde Manisalı 30 gazeteciyi Kültür gezisi kapsamında Bursa ve Bilecik’e götürdü. Düzenlenen gezide Manisalı gazetecilere Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir eşlik etti.

Düzenlenen gezi kapsamında Osmanlı Devletinin kuruluşundan önce ve sonrasına ev sahipliği yapmış olan iki şehri gezerek gazetecileri bir tarih turuna çıkardıklarını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir “Şehzadeler Belediyesi olarak birçok kez vatandaşlarımızı, gazilerimiz ve muhtarlarımızı Kültür Gezileri kapsamında farklı şehirlere götürmüştük. Bu seferde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününe denk gelmesi nedeni ile 10 Ocak’ın hemen öncesinde ki hafta sonu 30 kişilik bir gazeteci ekibini Osmanlı Devletinin öncesi ve sonrasına ev sahipliği yapmış olan iki kadim şehrini gezmeye götürdük. Bu Kültür Gezimize katılan tüm gazeteci kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz gezi kapsamında Bilecik, Söğüt’ te türbesi bulunan Selçuklu Devletinin Uçbeyi olan Ertuğrul Gazi, ailesi ve Alplerinin meftun olduğu türbeyi ziyaret ettik. Hemen ardından yine Kayı Obasının son yurtları olan Söğüt’ ün tarihi mekânlarını arkadaşlarımız ile birlikte gezme fırsatı bulduk. Söğüt gezisinin ardından Bilecik merkeze bulunan tarihi mekânları da birlikte gezerek oradaki tarihi mekânlar hakkında bilgi sahibi olduk. İki gün süren gezimizin ikinci gününde birçok Osmanlı Padişahının türbesinin bulunduğu Bursa’nın da tarihi mekânları ile birlikte en önemli turistik mekânı olan Uludağ’ a teleferik ile çıkma imkânı bulduk. Bu Kültür gezimiz ile birlikte sürekli olarak yan yana görev yaptığımız gazeteci kardeşlerimizin bir nebze de olsa iş stresinden uzak kalarak güzel vakit geçirmesini istedik. Tekrardan katılım gösteren tüm gazeteci kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol