Kent Müzesi bağışlarını bir yenisi
Turgutlu Belediyesi’nin Zafer Kalkınma Ajansı desteğiyle sürdürdüğü Turgutlu Kent Müzesi projesinde sona doğru adım adım yaklaşılırken, müzeye Bökü Ailesi’nden bağışta bulunuldu.
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, babaları Ruhi Bökü’ye ait çeşitli vesikalar ile anneleri Hayriye Bökü’ye ait 80 yıllık bir çamaşır teknesini Kent Müzesi’ne bağışlayan Hayri ve Bülent Bökü kardeşleri makamında ağırladı. Müzenin açılışına giderek yaklaşıldığını ifade eden Başkan Şirin, “Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, tüm Turgutlu, Kent Müzesi’ne sahip çıktı. Toplumun çok farklı kesimlerinden, çok farklı düşüncelere sahip hemşerilerimiz, ‘Turgutlululuk’ ve Turgutlu sevdası ortak paydalarında buluşarak müzemiz için destek verdi. Elbette bu hem bizler, hem de memleketimiz için çok sevindirici bir gelişmedir. Müzemizde restorasyon sürecinin sonuna gelirken; teşhir, tanzim ve müze uygulaması süreçleri ile birlikte şubat ya da mart aylarında Kent Müzesi ziyarete açılmış olacak” dedi.
Bir kentin oluşumunda tarih bilincinin çok önemli bir yeri olduğunu ifade eden müze bağışçısı Hayri Bökü de, “Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Uluslararası Turgutlu Sempozyumu’nun tadı damağımızda kaldı. İlçemiz için önemli bir atılım yapılarak tarihimiz masaya yatırıldı. Üzerinde titizlikle çalıştığınız Kent Müzesi’nin de ilçemiz adına önemli bir atılım olduğunun bilincindeyiz. Bizler de Bökü Ailesi olarak katkı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Çalışmalarından ötürü Belediye Başkanımız Turgay Şirin’e çok teşekkür ediyorum ve bu gibi çalışmaları herkesin desteklemesi gerektiğini düşünüyorum” dedi. Ziyaretin sonunda bağış ve desteklerinden ötürü Hayri ve Bülent Bökü kardeşlere teşekkür eden Başkan Şirin, Kent Müzesi arşiv çalışmaları kapsamında ulaşılan ve babaları Ruhi Bökü’ye ait olan dört adet fotoğrafı da aileye hediye etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol