Kanserde Erken Teşhis Önemli
Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi İşbirliği ile ‘Meme Kanserinde Erken Tanı’ semineri gerçekleştirildi. Şehzadeler Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi Doktorlarından Şebnem Güvenç verdiği seminerde kadınlarda en sık görülen kanser türleri, risk faktörleri ile erken teşhisin önemi anlatıldı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde ‘Meme Kanserinde Erken Tanı’ semineri Atatürk Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi personeline yönelik olarak düzenlenen semineri Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş ve şube müdürleri de takip etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan seminerde konuşma yapan Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, “Sağlık İşleri Daire Başkanlığı olarak gerek kurum çalışanlarımıza gerekse de vatandaşlarımıza yönelik eğitimlerimiz ve uygulamalarımız gün geçtikçe artarak devam ediyor. Daha önce hem personelimize hem de vatandaşlarımıza diyabet taraması yapmıştık. Burada hiç kimsenin önemsemediği ve kendine yakıştıramadığı sonuçları hem personelimizde hem de vatandaşlarımızda gözlemledik. Celal Bayar Üniversitemizde yaşlılarımıza yönelik bir araştırmamız oldu. Bugün de Türkiye’yi ziyadesiyle meşgul eden meme kanserinde erken teşhis konusunda bir seminer gerçekleştiriyoruz. Umuyorum bu hastalıklarla hiçbirimiz yüz yüze kalmayız” diye konuştu.
Risk Faktörlerini Anlattı
Seminere konuşmacı olarak Şehzadeler Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi Doktorlarından Şebnem Güvenç katıldı. Dr. Güvenç, “Kanser artık çok büyük bir halk sağlığı sorunu. Dünyada yılda 14 milyon kişi kanserden hayatını kaybediyor. Artık kardiyovasküler hastalıklardan sonra ikinci sırada ölüm sebebi olarak görülüyor” dedi. Dr. Güvenç, daha sonra kadınlarda en sık görülen kanser türlerini ve risk faktörlerini anlattı. Seminerin ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Ardından Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, seminer nedeniyle Dr. Şebnem Güvenç’e çiçek takdim etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol