Çarşı’da Tarih Yeniden Canlanacak
İl genelinde gerçekleştirdiği yatırımlarla Manisa'nın çehresini değiştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da projeleriyle kentin tarihi dokusunu ortaya çıkarıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehzadeler İlçesi Çarşı Mahallesi'nde Sokak sağlıklaştırma çalışması başlatılarak bölgedeki harabe görüntü şehre değer katan bir görümüne dönüştürülüyor. Başlatılan çalışmalar nedeniyle memnuniyetini dile getiren Çarşı Mahalle Muhtarı Vahit Karacalar, Çarşı'da tarihin yeniden canlanacağını dile getirerek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür etti.
Kentteki tarihi dokuyu ortaya çıkarmak için başlattığı çalışmalarla, Manisa'daki gizli güzellikleri ortaya çıkaran Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2. Etap 2. Kısım Sokak Sağlıklaştırma projesine start verdi. Çarşı Mahallesi'nde kentsel sit alanı içerisinde bulunan 305, 306, 307, 297, 296, 291, 292, 281, 282 numaralı adalarda yürütülecek olan sokak sağlıklaştırma çalışmalarında dükkân ve işletmelerde bulunan kötü görünüme sahip tüm detaylar değişecek. Tarihsel doku ile modern yapının sentezi şeklinde hayata geçirilen restorasyon çalışmaları tamamlandığında bölge sakinlerine olumlu katkı sağlanacağı düşünülüyor.
Muhtardan Pankartlı Teşekkür
Çarşı Mahallesi Muhtarı Vahit Karacalar ve bölge esnafı başlatılan sokak sağlıklaştırma çalışmaları nedeniyle memnuniyetini dile getirerek mahallede teşekkür pankartı astılar. Gerçekleştirilen çalışmaların ardından bölgedeki güzelliğin ortaya çıkacağını vurgulayan Çarşı Mahallesi Muhtarı Vahit Karacalar, ”Şuan harabe ve bakımsız bir görünümde olan sokakların, yürütülen çalışmaların ardından daha farklı bir görünüm kazanacağını düşünüyorum. Bölgedeki tarihi dokuyu da yeniden ortaya çıkacak çalışmalar nedeniyle mahalle sakinlerimiz adına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5

banner36