Büyükşehir’in Minik Semazenlerinden Büyük Gösteri
Manisa Büyükşehir Belediyesi semazenleri aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Atatürk Ortaokulu öğrencilerine sema gösterisi düzenledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Manisa Semazenler Derneği işbirliği ile eğitim alan minik semazenler, Atatürk Ortaokulunda öğrencilere yönelik sema gösterisi düzenledi. Okul Müdürü Serdar Dinçer’in de bulunduğu gösteriyi izleyen öğrenciler, minik semazenleri hayranlıkla takip etti. İlahiler eşliğinde sema gösterilerini gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin minik semazenleri, öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Gösterileriyle herkesi büyüleyen minik semazenler, yaklaşık yarım saatlik gösterileri ortaokulu öğrencileri için sahneledi.
Sema Gösterisi Her Ay Yapılacak
Gösteriyi düzenli olarak her ay düzenleyeceklerini belirten Manisa Semazenler Derneği Başkanı Musa Akçay, “Manisa Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Manisa Semazenler Derneği eğitimlerini Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi’nde her hafta Cuma ve Cumartesi günleri sürdürüyor. Hazreti Mevlana’nın hoşgörüsünü, sevgisini ve sema öğretisini aşılıyoruz. Manisa semazenlerimizin bugüne gelmesinde büyük katkısı olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol