Büyükşehir’den Miniklere Çevre Eğitimi
Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Kula ve Saruhanlı da öğrencilere çevre eğitimi verdi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği eğitim programlarıyla öğrencilerin topluma faydalı vatandaş olmalarına katkı sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım ve personeli Akhisar’da çevre konularında eğitim verdi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın eğitimleri,  Kula’da 4 Eylül Ahmet Sabahat Özmen İlkokulu, Vali Muzaffer Ecemiş İlkokulu, Kenan Evren İlkokulu, Mehmet Hüseyin Tosun İlkokulu ve Saruhanlı’da Cumhuriyet İlkokulu, Neval Yardı İlkokulu, Şehit Mustafa Şenkaya İlkokulu, Yedi Eylül İlkokulu’nda öğrencilerle buluştu.
Çevre eğitimlerini 17 ilçedeki eğitim ve öğrenim gören miniklere verdiklerini belirten Yıldırım, “Eğitimlerde çevre kirliliği, gürültü kirliliği, geri dönüşüm, çöplerin ayrıştırılması, atık yağlar, atık piller gibi önemli çevre konularında bilgiler anlattık. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün minik öğrencilerimize hediyesi olan ve doğada yok olan çevre eğitim setini de verdik. Eğitimlerimiz devam edecek” dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol