Büyükşehir ve OSB’nin Gündemi Ortak Projeler
Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin (MOSB) ortaklaşa yürüteceği projelerle ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek’in de yer aldığı toplantıda  ‘Elektrikli Otobüs’ projesi, OSB kavşağı gibi Manisa şehir içi ulaşımına önemli katkılar sağlayacak projelerin detayları ele alındı.
Manisa’da ulaşım noktasında önemli adımlar atan Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Organize Sanayi Bölgesi işbirliğiyle gerçekleştireceği projeler için değerlendirme toplantısı yapıldı. Organize Sanayi Bölgesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Yalçınkaya, Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz, Organize Sanayi Bölgesi Başkan Danışmanı Nihat Akyol ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Funda Karaboran yer aldı.
Projelerin detayları ele alındı
Toplantının ana gündem maddelerinden bir tanesi Büyükşehir Belediyesi ve MOSB işbirliğinde yapılacak olan OSB kavşağı oldu. Büyükşehir Belediyesi ve OSB yönetimi, OSB kavşağına yapılacak olan kavşakla ilgili proje üzerinde detaylı görüşmeler yaptı. Ayrıca Manisa Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan ve Organize Sanayi Bölgesi’nin proje partneri olduğu ‘Elektrikli Otobüs’ projesinin şarj istasyonu görüşüldü. MOSB içerisinde, MOSB tarafından yapılacak olan şarj istasyonuna ilişkin detaylar ele alındı. OSB servis güzergahlarıyla ilgili görüşmelerin de yapıldığı toplantıda, MOSB’den gelen talep üzerine OSB ile Manisa Tren Garı arasında Devlet Demir Yolları üzerinde bir hat kiralaması yapılarak servis taşımasının trenle yapılması görüşmesinde de bulunuldu. Büyükşehir Belediyesi yönetimi ile MOSB yönetimi arasında gerçekleştirilen toplantıda Ali Rıza Çevik ilköğretim Okulu için Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan projesinin yapımında OSB Başkanı Sait Türek tarafından bir bölümünün ailesi adına bağışçı olarak yapılması ile Manisa Büyükşehir Belediyespor kulübü basketbol takımının OSB kapalı spor salonunda yararlanması görüşüldü. Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol