Büyükşehir Engellilerin Yanında
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mümtaz Kahya ve Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma töreni ve sergi açılışına katıldı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mümtaz Kahya ve Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Murat Konan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk sunma törenine katılarak, engellileri yalnız bırakmadı. Manisa’da faaliyet gösteren çeşitli engelli derneklerinin katılımıyla düzenlenen törende anıta çelenkler sunuldu.
Görme Engellilere Yönelik Harita Sergisi Açıldı
Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Fatih Sergi Salonu’nda Manisa Altı Nokta Körler Derneği tarafından hazırlanan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği görme engelliler öncelikli olmak üzere engellilere yönelik hazırlanan dokunsal maket Türkiye ve dünya haritalarından oluşan serginin açılışı yapıldı. Çeşitli dokunsal ifadeler ve Braill alfabesinden bilgilerin yer aldığı 65 farklı Türkiye ve dünya haritasının bulunduğu sergide haritalar iklim, yeraltı kaynakları, madenler, coğrafi bölgeler, akarsular, bitki örtüsü gibi çeşitli bilgiler yer alıyor. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in de eşlik ettiği sergi protokol üyeleri tarafından gezilerek haritalar hakkında bilgi alındı. Sergi açılışı ardından Manisa Altı Nokta Körler Derneği üyesi Ramazan Göktaş’ın yaptığı tükenmez kalem resim sergisi gezildi. Protokol üyeleri daha sonra Manisa Otizm Derneği tarafından açılan ve bir otizmlinin günlük yaşamından kesitler sunan ‘Otizmlinin hangi yüzünü biliyorsunuz’ isimli karikatür sergisi gezildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol