BES’in yeni başkanı Ufuk Doruk oldu

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Manisa Şubesinin 8. Olağan Genel Kurulunda 12 yıldır sendikanın başkanlığını yapan Ali Gök’ün emekliye ayrılmasından dolayı aday olmadığı seçimde sendikanın yeni başkanı Ufuk Doruk seçildi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonuna (KESK) bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Manisa Şubesi 8. Seçimli Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Eğitim-Sen Manisa Şubesinde yapılan kongrede 12 yıldır başkanlık görevini yürüten Ali Gök, emekliye ayrıldığı için tekrar aday olmazken BES’in yeni başkanı yapılan seçimin ardından Ufuk Doruk oldu.

Üyelere bir veda konuşması yapan Ali Gök, “Emekli olsak da emek mücadelesinde her zamanı yanında olacağız, her zaman alanlarda olacağız. Görev yaptığım sürece mücadelemizde bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Bazı zamanlar kızdık, bazı zamanlar ise coştuk. Hep bunlar kamu çalışanlarının daha iyi bir yaşam sürmeleri için, bu ülkede demokrasinin daha üst seviyeye çıkması için, insan haklarının, evrensel hukukunun daha iyi bir yerlerde olması için bu mücadeleyi verdik. Eşit işe eşit ücret için hep birlikte kurumlarımızın önünde yer aldık” dedi.

BES Manisa Şubesinin yeni başkanı seçilen Ufuk Doruk ise, kamu çalışanlarının daha iyi şartlarda çalışmaları için BES ve KESK olarak mücadelelerinin aralıksız devam edeceğini kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol