Tadilata alınan hastanenin personellerinden ‘işten çıkarılacağız’ iddiası

Ek bina yapımı ve tadilat çalışmalarından dolayı sağlık hizmetine geçici olarak ara verilen Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesinde işten çıkarılacakları söylenen mutfak personeli haksızlığa uğradıklarını savunarak, duruma tepki gösterdiler.

Hastanenin hizmete ara vermesi ile birlikte mevcut sağlık personelinin merkez hastanelerde görev yapmaya devam ettiğini, kendilerinin ise sözleşme ve protokollerinin 2 yıl süreyle devam ediyor olmasına rağmen işten çıkarılma durumuyla karşı karşıya olduklarını belirten hastane personeli Murat Okka, işten çıkarılma korkusu yaşadıklarını ifade etti.

Hasan Çalık Devlet Hastanesinin uzun süredir mutfak personeli olarak çalıştıklarını, ancak bir anda işlerini kaybetmeyle karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Okka, "Hastane Başhekimliği ve yemek ihalesini alan firma yetkilileri bize işten çıkarılacağımızı söyledi. Bu haksızlığa birlerinin dur demesi lazım"dedi.

-“Çocuklarımızı nasıl okutacağız, ev kiralarımızı nasıl ödeyeceğiz”

Murat Okka" Bizler mutfak personelleri olarak yıllardır, hastane personeli ve hastalara yemek hizmeti sunuyoruz. Hastanenin fiziki şartlarının iyi olmasını, daha iyi şartlarda hizmet vermesini anlarız ve bu bizleri mutlu eder. Ama bir taraf onarılırken diğer tarafta biz çalışanların hayatları yıkılmasın. Ailelerimiz var, çocuklarımız var. Eğer işten çıkarılırsak evimize nasıl ekmek götüreceğiz, çocuklarımızı nasıl okutacağız, ev kiralarımızı nasıl ödeyeceğiz. İlgili kurumların bizlerin hakkını gözetmesini, destek olmalarını rica ediyoruz" diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ve Hasan Çalık Devlet Hastanesi yetkililerinden yardımcı olmalarını isteyen Okka "Yeşilyurtlu Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’yi arayıp yardımcı olması için talepte bulunduk. Bir umutla destek olmasını rica ediyoruz. Çalışma hakkımızı, ekmeğimizi elimizden almasınlar diye mücadele etmeye devam edeceğiz. Sayın vekilimiz Öznur Hanım’a durumumuzu ifade ettik. Öznur Hanım konuyla alakalı bilgi sahibi olmadığını, hastanenin kapanmadığını, sadece taşındığını ifade etti" şeklinde konuştu.

Hasan Çalık Devlet Hastanesi yetkilileri ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol