Kula’nın İçme Suyu Tesisine Yeni Jeneratör
MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçe merkezine içme suyu temin eden tesise jeneratör desteği sağladı. Böylelikle enerji kesintilerinden kaynaklı su kesintilerini en aza indirecek.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelinde bulunan içme suyu tesislerinde bakım-onarım çalışması ile daha kaliteli ve kesintisiz içme suyu temin etmeye devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, Kula ilçe merkezine içme suyu temin eden tesise 400 KVA’lık jeneratör alarak tesisin enerji kesintisi yaşamasını engelleyecek. Teslimi gerçekleştirilen jeneratörün yakın zamanda bağlantıları yapılarak enerji kesintilerinden kaynaklı su kesintilerinin önüne geçilecek.
“Enerji kesintilerinden kaynaklı su kesintilerini en aza indireceğiz”
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, içme suyu tesislerinde elektrik arızalarından kaynaklı su kesintilerinin yaşanmaması adına çalışmaların sürdüğünü belirtti. Aslay, ”Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün vatandaşlarımızın dünya standartlarında içme suyu tüketmelerini sağlamak amacıyla bizlere verdiği talimatlar doğrultusunda çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. İçme suyu tesislerimizde bakım-onarım çalışmalarının yanı sıra enerji hatlarını da yeniliyoruz. Vatandaşlarımızın elektrik kesintilerinden kaynaklı su kesintileri yaşamaması adına tesislerimize jeneratör takviyesi yaparak bu sorunu da ortadan kaldıracağız. Kula ilçemizin merkezine içme suyu temin eden tesisimize aldığımız 400 KVA’lık jeneratör ile ilçemizde de enerji kesintilerinden kaynaklı su kesintileri yaşanmasının önüne geçeceğiz” dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol