Kula’nın 10 Mahallesi Daha Değişimi Yaşayacak
Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Kula Belediyesi işbirliği ile Kula’nın 10 mahallesi daha değişim ve dönüşümü yaşayacak. 10 Mahallede daha yapılacak olan altyapı ve üstyapı hizmetleriyle, kırsal yerleşimlerin içme suyu ve kanalizasyon sorunları tamamen ortadan kalkacak, kilit parke taş döşeme ile mahallelerimizde modern bir kimliğe kavuşacak.
 
Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Kula Belediyesi işbirliğinde Kula’nın 10 mahallesi daha sağlıklı altyapıya ve güvenli ulaşıma kavuşacak. Yapılacak proje kapsamında Kula’nın merkezden uzak mahalleleri Esenyazı, Kavacık, Bebekli, Eroğlu, Emre, Yağbastı ve Şehitlioğlu mahallelerinin hem kanalizasyon hem içme suyu hatları, Şıhlı, Kalınharman ve Hacıtufan mahallelerinin ise kanalizasyon hattı yenileme işi gerçekleştirecek. Söz konusu mahallerde altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra ise kilit parke taş döşenerek mahalleler modern bir görünüm kazanacak. Altyapı ve üstyapı çalışmalarının yapım işlerini üstlenen yüklenici firma yetkilileri, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u makamında ziyaret etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kula Koordinasyon İşleri Müdür Vekili Adem Zobudoğuş’un da hazır bulunduğu ziyarette yetkililer, Başkan Tosun’a yapılacak çalışmalar hakkında ön bilgilendirmede bulundu. Yapılan istişarede Proje hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. MASKİ ve Kula Belediyesi’ne bağlı ekipler, geçtiğimiz nisan ayında söz konusu işin proje kontrollerini gerçekleştirmek amacıyla 10 mahallede saha çalışmalarını tamamlamıştı. Akabinde yapılacak zemin etütlerinin ardından projelere son şekilleri verildikten sonra, projeler uygulama safhasına geçilecek.
 

Başkan Tosun, “Kulalılar, Her Şeyin En İyisine Layık”

Şehir merkezinden uzak mahallelerin büyümesi ve gelişmesi için özenle çalıştıklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “ Kula’nın 60 mahallesine eşit hizmet götürmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Özellikle bazı kırsal yerleşim yerlerinde 15-20 senedir yenilenmeyen içme suyu hatları var, bazı noktalarda ise hiç yok. Büyükşehir Yasası ile genişleyen hizmet alanımızda tüm vatandaşlarımızın yıllardır biriken sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyoruz. Bir yandan sorunları çözerken diğer yandan vatandaşlarımızın yaşam alanlarını güzelleştirmek için kilit parke taş döşeme ve çevre düzenlemesi çalışmalarını da hayata geçiriyoruz. Kula halkı her şeyin en iyisine layıktır. Bizlerde Kulalılara layık olabilmek adına projeler geliştiriyor, bu yönde çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasında büyük destekleri olan başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Hemşerilerimize şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol