Jeopark Belediyeler Birliği, Minik Öğrencileri Sevindirdi
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi ve Salihli Belediyesi işbirliğinde kurulan Jeopark Belediyeler Birliği’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Körez ve Sandal İlkokulu’nda eğitim gören öğrencilere kışlık mont ve ayakkabı hediye edildi.
 Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO Sertifikalı Kula Jeoparkı’nı korumak ve tanıtmak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi ve Salihli Belediyesi ortaklığında kurulan ve merkezi Kula olan Jeopark Belediyeler Birliği, Kula Volkanik Jeoparkı sahası içerisinde yaşayan yerel halkın turizmle kalkınmasını sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Jeopark Belediyeler Birliği, aynı zamanda Kula Jeoparkı’nı öğrencilere tanıtmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla kırsal kesimde öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak yürekleri ısıtan bir sosyal sorumluluk örneği gösterdi. Kula Jeoparkı içerisinde yer alan Körez ve Sandal Mahallelerindeki ilkokul öğrencilerine kışlık mont ve ayakkabı hediye edildi.   Minikler, hediyelerini Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil ve Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Faik Şentürk ve Kula Belediye Meclis Üyesi Nafiz Aydın’ın elinden aldılar. Başkan Tosun, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Açıkdil ve Meclis Üyesi Şentürk öğrencilerle tek tek ilgilenerek, miniklere Kula Jeoparkı hakkında bilgiler verdi. Hediyeler karşısında sevinçlerini gizleyemeyen minikler, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a ve Jeopark Belediyeler Birliği yetkililerine teşekkür etti.  
 Başkan Danışmanı Açıkdil; "Kula Jeoparkı Eğitimle Değer Bulacak”
Manisa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtma misyonuyla çalışan Jeopark Belediyeler Birliği’nin yürüttüğü faaliyetler dışında insana ve doğaya karşı sorumluluk duyduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil;" Kula Jeoparkı’nın her alanda yöre insanına olumlu etki ettiğini düşünüyorum. Jeopark Belediyeler Birliğimiz, Kula Jeoparkı’na ve bu sahada yaşayan vatandaşlarımıza fayda sağlamak için var. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve özverili çalışmalarından dolayı Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun’a teşekkür ediyorum" dedi.
Başkan Tosun; " Çocuklar, Bizim Geleceğimiz"
Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO Sertifikalı Kula Jeoparkı’nın yerel kalkınmayı sağlayacak önemli bir unsur olduğunu ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; " Manisa Büyükşehir Belediyemiz, Kula Belediyemiz ve Salihli Belediyemiz birlikte yürüttüğü Jeopark Belediyeler Birliği olarak Kula Jeoparkı sahasında bulunan Körez ve Sandal Mahallelerindeki ilkokul öğrencilerine hediyelerini verdik. Jeopark Belediyeler Birliğimiz bünyesinde öğrencilere, gençlere, esnafımıza ve her kesime yönelik daha güzel projeleri hayata geçireceğiz inşallah. Çocuklarımızı, mutlu etmek  bizileride mutlu ediyor, çocuklarımız bizim geleceğimiz. Yavrularımızın en iyi şartlarda eğitim almaları için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol