İçme Suyu Tesislerinin Elektrik Panoları Yenileniyor
MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçe merkezi ve mahallelerindeki içme suyu tesislerindeki bakım-onarım çalışmaları kapsamında elektrik panolarını yenileyerek elektrik arızlarından kaynaklı su kesintilerini en aza indiriyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 17 ilçe merkezinde ve mahallelerine daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlamak adına yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, Kula ilçesinde bulunan içme suyu tesislerindeki motopompların elektrik panolarını 50 hp ile 5 hp arasındaki 26 adet yeni nesil panolar ile değişimini gerçekleştiriyor. İçme suyu tesislerindeki bakım-onarım çalışmaları sayesinde vatandaşlar daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu tüketecek.
“Arızalardan kaynaklı su kesintilerinin de önüne geçmiş olacağız”
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, içme suyu temin eden tesislerde bakım-onarım çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirtti. Aslay, ” Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün, il genelinde vatandaşlarımızın dünya standartlarında içme suyu tüketmeleri için bizlere verdiği talimatlar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığımızca alınan 26 adet yeni sistem elektrik panoları Kula ilçe merkezi ve mahallelerindeki içme suyu tesislerine göndererek değişimlerine en kısa zamanda başlayacağız. Tesislerimizde yenilediğimiz motopompların ardından elektrik panolarını da yenileyerek tesislerimizin modernizasyon çalışmalarını tamamlayacağız. Mekanik ömrünü tamamlayan elektrik panolarını değiştirerek arızalardan kaynaklı su kesintilerinin de önüne geçmiş olacağız” dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5

banner36