Kars Belediyesi kışa hazır
Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, belediyenin kış mevsimine araç donanımı ve personeliyle hazır olduğunu belirtti.
Başkan Karaçanta, Fen İşleri Müdürlüğü’nün, meteorolojinin uyarılarını hemen dikkate alarak, kış aylarında kar ve don olaylarına karşı mücadele etmek için gerekli hazırlıklarını tamamladığını söyledi.
8 ayı kış olan bir kentte kış hazırlıklarını yapmak zorunda olduklarını ifade eden Başkan Murtaza Karaçanta, “Kar yağışı sonrası oluşabilecek buzlanmalara 3 adet greyder, 4 adet kepçe, 1 adet tuzlama aracı, 8 adet kamyon olmak üzere toplam 16 iş makinesi hazırız. Araçlarla birlikte karla mücadele için yaklaşık 90 personel görev yapacak” dedi.
“Belediye olarak tüm ekip ve ekipmanlarımızla kışa hazırız"
Kar yağışının kapıya dayandığı bu günlerde araçların kışa hazır hale gelmesi için çalışmaların tamamlandığını belirten Karaçanta, “Acil müdahale ekipleri ve araç parkımız ile halkımızın sorunsuz bir kış dönemi geçirmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yoğun kar yağışı sonucu yaşanabilecek don ve buzlanma olaylarına karşı ise belediye olarak solüsyon ve tuz stokumuzu hazırladık. Ekiplerimiz tüm hazırlıklarını önceden tamamladı. Biz belediye olarak tüm ekip ve ekipmanlarımızla kışa hazırız” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5