Sizce insanların zengin olma, sürekli daha fazla para kazanma arzuları nedendir. Bu yazımızda kısmen de olsa anlatmaya çalışacağız.

-Rahat bir yaşam sürebilmek; insanlar birçok zorluğa göğüs geriyorlar, rahat bir yaşam sürebilmek içim.


-Cinsel hayat; İstedikleri gibi stresten ve sorunlardan uzak bir cinsel yaşam istiyorlar


-İnsanlara yardım edebilmek; Bu seçeneği az da olsa bazı insanlar düşünmektedir, zor durumda olanlara yardım etmek düşüncesiyle de emek sarf eden insanlar mevcut.


-Özgüven; Para veya zenginlik her insana özgüven kazandırdığı gibi, insanlarda zengin olarak öz güven sahibi olmak istiyorlar.


-Elektronik cihaz alabilmek; Kimi insanlar kendilerine birşeyler almak için zengin olmak isterler. Bunlar genelde genç yaşta olanlardır.


-Mutlu olmak; Gerçekten paranın mutluluk getirdiğini düşünen bireyler, para ile mutlu olmayı hedefliyorlar.


-Sevilmek Ve Değer Görmek;  Bu kısım gerçekten doğru olan ve zenginlikte dost ve sevenlerinin çok olması, değer görmek her insanın istediği bir duygudur.

 

-Gelecek kaygısını yenmek; Birçok insanımızda gelecek kaygısı bulunmaktadır. Bu kaygıya çözüm olarak da zenginlik diye düşünmektedirler.

 

Kim olursa olsun, neden olursa olsun zengin olmak isteyen bir insanın, bilinç altında bir egoistlik gözlenmektedir.

Eğer ki sorunumuz, itibar görmek, değerli olmak, geleceğe yatırım yapmak gibi niyetlerimiz varsa 20 yıl öncesini düşünelim. 20 Yıl önce ne vardı, çok düşük Mevlalarda insanlar çalıştırılır, kimisi hakkını alamazken kimisi hakkını ararken işten atılıyordu.

Peki eskiyi ya hatırlamıyoruz, yada gerçekten hatırlamak işimize gelmiyor. Şu anda en küçük işletmede bile çalışıyorsanız bile sigortanız olmak zorunda, en az asgari ücret maaş almak zorundasınız. Bunları göz önünde bulunduralım ve şuan ki durumumuzun kötü olmadığını anlayalım. Günümüzde hayat şartlarının zor olduğunu, hepimiz biliyoruz büyük metropol şehirlerinde asgari ücretle geçimin gerçekten zor olduğunu biliyoruz ama birde eski zamanları örnek alın.

Tüp veya su için kuyrukta beklenilen dönemler, bakkallarda yağın, şekerin ve zaruri ihtiyaçlarımızın 2 ayda bir gelmesi veya geldiğinde, paranızla bile olsa kısıtlı aldığımız dönemleri düşünelim. Bunları gerçekten düşündüğünüzde şuandaki konumunuzun çok iyi olmasa da eskiden daha iyi olduğunu anlayacaksınız. Zenginlik arzusu, insanların para hırsına bürünmüş şekilde hareket etmesi. Bizleri, sizleri ve çocuklarımızı gerçekten zor durumda bırakmaktadır. Kimisi zengin olmak için hırsızlık, dolandırıcılık yapar, kimisi zengin olmak için kumar oynar evini ailesini çocuklarını unutur ve yuvasını dağıtır. Kimisi de ülkemiz çocuklarına uyuşturucu madde satarak zengin olmaya çalışır. Bizde bu hırs neden var neden elimizdekiyle yetinmeyi bilmiyoruz, hep daha fazlasını, daha iyisini arzuluyoruz. İnsanoğlunun aç gözlülüğünden dolayı bu hayatı bu şekilde zorlaştıran, yine biz insanlarız.

Aç gözlülük bizi bu durumlara düşürmektedir. Atalarımızın bir lafı derki ‘Azla Yetinmesini Bilemeyen, Çoğu Bulamaz’ bu lafı unutmayarak hayatımıza devam etmeliyiz. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol