Yatalak hastayı boğulmaktan komşuları kurtardı

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Çakırlı köyünde bir evi sel bastı.

6 Ocak Cuma gününden beri etkili olan kar yağış sebebiyle eriyen kar sularının erimesiyle 70 yaşındaki yatalak hasta Durmuş Sahin’in evi sular altında kaldı.

Dedesinden kalma üç odalı toprak evde eşi Muhsine Şahin ile birlikte yaşayan Durmuş Şahin’i sular altında kalan evinden komşuları kurtardı.

"Eşim ölecek diye ağlaya ağlaya ömrüm gitti"

Sabaha karşı suların bir anda yükselmeye başladığını ve 5 yıldır yatalak olan eşini kurtarabilmek için komşulardan yardım istediğini belirten Muhsine Şahin(70), "Eşim yatalak, 2 yıldır da ne konuşuyor ne kıpırdayabiliyor. Ona ben bakıyorum. Sabah ezanı okunduğunda sular anında yükselmeye başlayınca komşularıma seslendim. Onların sayesinde kurtarıldık. Bir anda sular yükselmeye başladı, eşim yan dönmüş olsa boğulacaktı. Bir anda sular dizlerime sonrada belime kadar yükseldi. Eşim ölecek diye ağlaya ağlaya yarı ömrüm gitti" dedi.

Eve vardıklarında yatalak hasta olan Durmuş Şahin’in sular içinde kaldığını belirten Köy Muhtarı Mehmet Ali Çimen, "Büyük bir sel felaketi yaşadık. Sular evin temelinden girdiği için ben geldiğimde yatalak hasta suyun içindeydi. Halamda korktuğu için dışarıya çıkamamış. Bağırınca uzun süre kimseye sesini duyuramamış. Çok üzgünüz. Şu anda yerler buzlu ve karlar erimeye başladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlilerine durumu anlattık. Vatandaşların hasarlarını tespit etmek için çalışmalara başlandığını yaralarını en kısa zamanda sarmaya başlayacaklarını belirttiler" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol