Kent merkezinde kar gören Mersinliler, kartopu oynadı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, merkezdeki okullara ve Atatürk Caddesi’ne ilçelerden kamyonlarla kar getirerek, öğrencilerin ve vatandaşların merkezde kar sevinci yaşamasını sağladı. Karı şehir merkezinde gören Mersinliler önce şaşırırken, sonra uzun süre kartopu oynadı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da öğrencilerle kartopu oynayarak, renkli görüntüler oluşturdu.

Geçtiğimiz hafta yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok şehirde okullar tatil edilirken, çocuklar karla oynamanın keyfini çıkardı. Ancak bazı şehirlerdeki öğrenciler aynı mutluluğu yaşayamadı. Büyükşehir Belediyesi Mersin’de bu mutluluğu yaşayamayan öğrencileri unutmadı. Şehir merkezine kar yağmadığı için kartopu oynama zevki yaşayamayan öğrenciler için Yenişehir Eyüp Aygar Fen Lisesi’ne Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kamyonlarla kar bırakıldı. Okul bahçesine dökülen kar ile eğlenceli dakikalar yaşayan öğrenciler, kartopu oynayarak gönüllerince eğlendi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da okul bahçelerinde ilk defa kar görmenin ve kartopu oynamanın sevincini yaşayan öğrenciler ile kartopu oyunu sonrası bir araya gelerek fotoğraf çektirdi.

Büyükşehir Belediyesi, merkez genelinde Yenişehir Yahya Akel Fen Lisesi, Akdeniz 75. Yıl Fen Lisesi, Yenişehir Piri Reis İlkokulu ve Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne kamyonlarla kar götürerek öğrencilere kar keyfi yaşattı.

Vatandaşlar da kar keyfini yaşadı

Öte yandan, Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, okulların yanı sıra şehir merkezindeki vatandaşları da unutmadı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri ilçelerden getirdikleri üç kamyon karı Atatürk Caddesi’nde Mersin Büyükşehir Belediyesi Taş Bina önüne dökerek vatandaşlara bir ilki yaşattı. Mersin merkezde daha önce kar görmeyen vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşarken, Atatürk Caddesi’nde ilk defa kar görmenin ve kartopu oynamanın keyfini çıkardı.

Mersin merkezde ilk defa kar gördüğünü söyleyen Adnan Polat, “Çok güzel bir manzara oldu. Merkezde ilk defa kar görüyoruz. Ben de kartopu oynadım ve gerçekten çok mutlu oldum. Başkanımız halkımızın yaşamak istediği bir şeyi yaşattı. Çok güzel bir şey, tebrik ederiz. Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a karı ayağımıza getirdiği için çok teşekkür ederiz” dedi.

Atatürk Caddesi’nde bulunan özel bir dershanede öğretmenlik yapan ve dökülen karı görünce öğrencileri ile kartopu oynayan Özgür Tarhan ise, “Merkezde ilk defa kar görüyoruz. Buraya kadar gelmesi çok iyi oldu çünkü öğrencilerimi kar olan bir yere götürmek istiyordum ama kar ayağımıza geldi. Çok mutlu olduk, çok eğlendik” şeklinde konuştu.

Merkezde kar gören vatandaşlar ve öğrenciler, ilk defa kar görmekten duydukları mutluluğu dile getirirken, çok şaşırdıklarını ve çok eğlendiklerini söyleyerek, böyle bir duyguyu kendilerine yaşatan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol