Halep’te öldürülen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı
HÜDA PAR Genel Merkezinden yapılan çağrı ile Türkiye genelinde her ilde cuma namazını müteakip, Halep’te katledilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Gaziantep Hüseyin Ağa Camiinde toplanan yüzlerce kişi, Cuma namazı sonrası cami avlusunda saf tutarak Halep’te katledilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı. Namaz sonrası cami imamı öncülüğünde dünyanın bir çok noktasında zulüm altında olan Müslümanlar için edilen duaya hep bir ağızdan amin denildi.
Gıyabi cenaze namazı sonrası açıklama yapan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, 2011 yılından bu yana Suriye’de bir insanlık dramının yaşandığını belirterek, binlerce masum insanın hayatını kaybettiğini söyledi.

“İslam devletlerinin liderleri aciz kalıyorlar’’
Erat konuşmasının devamında birlik çağrısına vurgu yaparak, “Bugün özellikle Halep’te 300 bin insan, sadece 30 kilometrelik bir alanda sıkışmış durumda. Birleşmiş Milletler sadece barış ve ateşkes çağrıları yapıyor ve maalesef İslam devletlerinin liderleri de aciz kalıyorlar. Bu konuda ivedi bir şekilde adım atılmalı. Bu mazlumların akan kanlarının artık durması gerekiyor. Bu İslam coğrafyasındaki mazlum insanların sorunlarını emperyalist ülkelere havale etmekle meselenin çözülemeyeceği açık ve net bir şekilde ortada’’ diye konuştu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol