Genel Müdür Coşkun’dan Islah Çalışmasına İnceleme
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Yaşar Coşkun, MASKİ’nin il genelinde yürüttüğü çalışmaları yakından takip ediyor. Genel Müdür Coşkun, Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin önünden geçen derede yürütülen taban ıslah çalışmalarını yerinde inceledi. Coşkun’a, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ulvi Kaynak eşlik etti.
Taşkın riski ortadan kalkıyor
MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından öncelikle temizlik çalışması yapılarak balçık haldeki zemin kazıldı ve ıslah malzemesi serildi. Sonrasında ise ekipler, 800 metre uzunluğunda çelik hasırlı taban beton döküm işlemine başladılar. Çalışma tamamlandığında hem dere içerisinde taşkınlara neden olan bitkilerin çoğalması önlenecek, hem de dere yatağında biriken rüsubatın daha kolay temizlenmesiyle sağlıklı su akışı sağlanacak. Bu sayede deredeki yabancı maddelerden kaynaklanan kötü koku da ortadan kaldırılacak.
Manisa’nın yüz akı 
MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, “Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan bu iş, Manisamız için yüz akı niteliğinde bir çalışmadır. Derenin konum olarak şehrimizin en görünür yerlerinden birinde olması nedeniyle çalışmamız ayrıca önem taşıyor. Hem taşkınları önlemedeki işlevi açısından, hem de estetik açıdan ilimize daha da prestij kazandıracak. Yaptığımız çalışmayla dereden yayılan kötü kokunun önüne geçerek bölgedeki vatandaşlarımızın rahat bir nefes almasını sağlayacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol