Çanakkale’de ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ anlatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun 6 Ocak 2017 tarihinde Konya’dan başlattığı ’Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programı kapsamında kamu temsilcileri ve çalışanlarını bilgilendirmek üzere Çanakkale’ye geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, SGK İl Müdürlüğünde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Genel Müdür Önder’in yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu Daire Başkanlığı İşverenler Daire Başkanı İbrahim Özdemir, İŞKUR Daire Başkanı Abdüllatif Gökdelen, SGK Çanakkale İl Müdürü Hilmi Ercan, İŞKUR Çanakkale İl Müdürü Ali Çalışkan ve SGK çalışanları katıldı.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu’nun 2 ay önce Konya’da ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programı başlattığını hatırlatan Önder, 11 ekiple 81 ili dolaştıklarını anlattı. İşverenlerle, çalışanlarla bir araya gelip çalışma hayatındaki sorunları öğrendiklerini belirten Önder, “İki ay önce Konya’dan başladık. Yaklaşık 60 ilde çalışmalarımızı tamamladık. Birkaç hafta sonra bütün illerimizde bitecek. Sonra ortaya bir rapor çıkacak. Hangi illerimizde istihdamla ilgili ne sıkıntılar var tespiç edilecek. İşveren örgütlerimiz, işçi sendikalarımız ile bir araya geliyoruz. Sektörlerle ilgili sıkıntıları dinliyoruz” diye konuştu.

Toplantıda Sosyal Güvenlik Kurumu Daire Başkanlığı İşverenler Daire Başkanı İbrahim Özdemir ve İŞKUR Daire Başkanı Abdüllatif Gökdelen, SGK ile İŞKUR’daki mevzuat gereği yeni yasal düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol