Ayakkabı Fuarı 4. Kez Kapılarını Açtı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuar açılışına Manisa Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Manisa Milletvekilleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mümtaz Kahya, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, ilçe belediye başkanları, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil, İş Kur İl Müdürü Sinan Aktaş, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, birliğe bağlı odaların başkanları ve fuara katılım sağlayan firmaların temsilcileri katıldı.
“Çalışmalarımızda esnafımızı unutmuyoruz”
Ayakkabı fuarının açılış konuşmasını yapan Manisa Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Narin’in ardından, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mümtaz Kahya da bir konuşma yaptı. Kahya, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün öncülüğünde Manisa’nın gelişimi ve değişimi için 2009 yılından bu yana önemli adımlar atıldığını hatırlatarak, “Altyapısından üstyapısına, yollarının yenilenmesinden yeşil alanlarına, sosyal alanlardan trafiği rahatlatacak hamlelere, spordan çocuklarımıza ve gençlerimize kadar geniş yelpazede önemli projeler ve hizmetlerimizi hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızı yürütürken, geçimlerini sağlayan esnafımızı da unutmuyoruz. Esnafımızın işlerini hareketlendirecek, yenilenmelerini sağlayacak çalışmalar yapmaya ve projeler üretmeye özen gösteriyoruz” dedi.
“Ayakkabı Fuarı’nı önemsiyoruz”
Kahya şöyle devam etti, “Yerel yönetimler olarak şehrimizin gelişimi için her ne kadar ciddi ve önemli çalışmalar yürütsek de, bunlar tek başına bir şehrin sosyal ve kültürel hareketliliğine katkı sağlamakta yeterli olamaz. İşte bu noktada fuarların da büyük önem taşıdığını söylemek mümkün. Manisa’mızın yurt içi ve yurt dışında tanıtımı açısından fuarların önemli olduğunu biliyoruz ve bu bilinçle hareket ederek, Manisa Valiliğimizin de destekleriyle Manisa’yı bir fuar kenti yapmak için çalışmalar yürütüyoruz. Manisa Ayakkabı ve Moda Fuarı da bu fuarlardan bir tanesi. Yılda iki kere kapılarını açıyor ve ülkemiz genelindeki üretici ile tüketicisini Manisa Büyükşehir Belediyemiz fuar merkezinde buluşturuyor. Hem sektörün canlanması, hem de üreticinin ürettiği güzelliği gösterebilmesi açısından Manisa Ayakkabı ve Moda Fuarı’nı önemsiyoruz. Tabi bu fuarı Manisa ve çevresinde ayakkabı sektörüne öncülük etmesi için beklediği ve hak ettiği noktaya getirecek olan, bu fuarın katılımcıları ve ziyaretçileridir. O açıdan fuarımızın yurt çapında tanıtımı noktasında yazılı ve görsel medyamıza da büyük görevler düştüğünü ifade etmek isterim.”
Fuara katkı sağlamaktan mutlu olduğunu ifade eden Kahya, fuarda yer alan üreticilere, toptancılara, sektörel kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini ileterek hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesini protokol üyeleri kesti. Açılışın ardından fuarda yer alan firmaların stantlarını gezen protokol üyeleri, üreticilerden ayakkabılar ve sektör hakkında bilgi aldı.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol