Balıkesir’de ithalat ve ihracat azaldı
Balıkesir’de ithalat ve ihracat rakamları geçen yılın Ekim ayına göre azaldı. İhracat 2016 yılının Ekim ayında 2015 yılının Ekim ayına göre yüzde 24,9 azalarak 36,1 milyon dolar, ithalat ise yüzde 17,3 azalarak 26,2 milyon dolar oldu.
Balıkesir TÜİK Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Balıkesir’de geçen yılın Ekim ayına göre ihracat ve ithalat rakamlarının azaldığı bildirildi. 2016 yılının Ekim ayında Balıkesir’den yapılan ihracat rakamlarında en büyük pay 7.7 milyon dolar ile etler ve sakatat olurken, bunu 3,5 milyon dolar ile motorlu kara taşıtları, traktörler, bisikletler, motosikletler ve diğer kara taşıtları ve parça ile aksesuarı takip etti.
TÜİK Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada; "Balıkesir’de Ekim ayında 3,4 milyon dolar ile dokunabilir maddelerden hazır eşya, takımlar, kullanılmış giyim ve dokunmuş diğer eşya, ve paçavraların ihracatı yapıldı. 2016 yılı Ekim ayında Balıkesir’e yapılan ithalat miktarları fasıllara göre incelendiğinde ise en çok ithal edilen fasıl ise 4,3 milyon dolar ile gıda sanayinin kalıntı ve döküntüleri, hayvanlar için hazırlanmış kaba yemler oldu. Yine 3,7 milyon dolar ile kazanlar, makinalar, mekanik cihazlar ve aletler, nükleer reaktörler, bunların aksam ve parçaları ve 3,2 milyon dolar ile Demir ve çelik faslı takip etmiştir" denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol