’Kartpostal’ isimli proje ödül getirdi

Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi Saner Öztürkler, ‘Kartpostal’ isimli projesiyle ödüle layık görüldü.

Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Saner Öztürkler, SERKA (Serhat Kalkınma Ajansı) tarafından düzenlenen “Kars’a Ait Hediyelik Eşya Tasarım Yarışmasında ‘Karspostal’ adlı projesiyle 3’üncü olurken bir ödüle daha layık görüldü. Kullanıcının aldığı notlarla anılarını paylaşıp biriktirebileceği bir hediyelik eşya tasarladığını ifade eden Öztürkler, çalışmasında Kars denilince akla gelen yerleri stilize ettiğini belirtti. Tasarımın kullanıcı tarafından katlanarak 3 boyutlu hâle getirildiğini aktaran Öztürkler ürün, ambalaj ve depolamada yerden kazanç sağladığını da söyledi.

“Yeni bir kültür ile tanışmak, heyecanlı bir duyguydu”

108 başvuru arasından 3 derece ve 4 mansiyon ödülünün verildiği yarışmada aldığı dereceyle ilgili düşüncelerini de dile getiren Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi Saner Öztürkler, “Tarihî ve kültürel değerleri yansıtan hatıra nesnelerinin oluşturulması amacıyla düzenlenen yarışmanın tasarım sürecinde yeni bir kültür ile tanışmak, heyecanlı bir duyguydu. Çalışmanızın karşılığında ödül almak ise gurur verici bir sonuç” diye konuştu.

Öztürkler, daha önce katıldığı çeşitli yarışmalarda da dereceler elde ederek ödüller kazanmıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner5