Artık Kazalardan Korkmayacaklar
Manisa Büyükşehir Belediyesi, kesintisiz hizmet sağlarken bir yandan da iş sağlığı ve güvenliği konusunda personelini eğitmeye ve bilinçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, ilçelerdeki personele ilk yardım eğitimi verildi. 

50 personel eğitildi
Oda ve Dernekler Binası Konferans Salonu’nda yapılan eğitime Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş da katıldı. Akbaş, eğitimlerle ilgili bilgi vererek, “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği iş yerlerimizde ilk yardımcı bulundurmak durumundayız. Dolayısıyla Büyükşehir Belediyemize ait tüm binalarda, özellikle koordinasyon merkezlerimizde en az bir ilk yardımcı belirlememiz gerekiyor. Bu bağlamda ilçelerimizin tamamından arkadaşlarımız burada. Toplam 50 arkadaşımıza ilk yardımcı sertifikası vereceğiz. Manisa İlk Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen üç uzman arkadaşımız eğitim veriyor. Gerek teorik gerek pratik olarak bu eğitimleri uygulayacağız. İnşallah lazım olmaz ama hayatın her alanında sağlık ertelenemez ve ötelenemez hizmetlerden biri. İşyerimizde herhangi bir kaza ya da acil müdahale gereken durumlarda bu arkadaşlarımız yetkin personel olarak gerekli müdahaleyi yapacak. 16 yıl acil serviste görev yapmış birisi olarak ilk yardımın önemini çok iyi biliyor ve personelimizin de kavramasını istiyorum” diye konuştu

Acil servis uyarısı
Toplam 2 gün boyunca yoğun bir şekilde sürdürülen eğitimin dönem dönem tekrarlanacağını da vurgulayan Akbaş, “Vatandaşımıza da bu konuda önemli görevler düşüyor. Özellikle 112 Acil Servislerin gereksiz yere meşgul edilmemesi konusunda her fırsatta olduğu gibi bir kez daha uyarıda bulunmak istiyorum. Bir anlık ihmalimiz bir cana mal olabilir” ifadelerini kullandı.
2 gün boyunca süren ilk yardım eğitimi boyunca alanında uzman eğitmenler İsmail Yazıcı, Emine Doğan ve Cennet Doğan, Büyükşehir Belediyesi personeline temel ilk yardım uygulamalarını teorik ve pratik olarak anlattı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol