Üretim Sürüyor Yüzler Gülüyor
Manisa Büyükşehir Belediyesinin özellikle kırsal bölgelerde üretimi geliştirmek, üreticinin gelirlerini arttırmak ve organik üretime katkı sağlamak adına hayata geçirdiği yüzde 75 hibe destekli seralarda üretim yapan vatandaşlar, ürünlerini pazarda tüketiciyle buluşturarak gelir elde ediyor. Demirci’de de seralarda üretim yapan vatandaşlar, destekleri nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.
Manisa Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla hayata geçirdiği projeler meyve vermeye başladı. Yüzde 75 Büyükşehir Belediyesi hibesiyle üreticiye sunulan seralarda da üreticilerin ektiği ürünler yetişmeye ve kazanç getirmeye başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesinin sera desteğinden yararlanan Demircili üreticiler, bu seralarda ürettikleri ürünlerini pazarda tüketiciyle buluşturmaya başladı. Üretici, ürünlerini satarak gelir elde ederken, tüketici de organik üretime ulaşmanın mutluluğunu yaşadı. Demirci vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına destekleri ve katkıları nedeniyle teşekkür etti.
Kırsaldan Kente Göç Önlenecek
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde kırsal kalkınmaya yönelik hamlelerinin ve projelerinin devam edeceğini belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Bircan Gençoğlu, böylece kırsaldan kente göçün de önüne geçmiş olacaklarını söyledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinasyon İşleri Müdürü Kazım Aysan da, Demircili üreticiler adına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol